Vyhledávání

Vychytaný kurzy aneb jak skončila dramaterapie flashmobem v Šantovce

Nevěřila jsem tomu, že vychytaný kurzy jsou opravdu tak zábavný. Protože si ráda hraju, bavím se, improvizuju a zkouším nové věci, vybrala jsem si z pestré nabídky Dramaterapii. Většinou všude chodím včas, ale tady se mi stalo, že jsem snad na každý sraz přišla pozdě. Vážně jsem za to nemohla! Mohli za to studenti z USA, které jsme měli přes oběd a odpoledne bavit (za všechno může Amerika - za ujetý filmy s happy endama, za cool trendy v kde čem, i za to šílený "šopování").  

Když jsem si zapisovala tenhle kurz, netušila jsem, jak moc si ho užiju! Jak strašně budeme všechny (ano, byly jsme samé ženy, slovy osmnáct odvážných a emancipovaných žen)  odvážné postavit se („americké“?) komerci. Vrchol kurzu jsme si mohli zvolit samy. Vybraly jsme si téma Komunikace face to face - dejte Facebook off a uvažovaly, jak je odprezentujeme. Rozhodly jsme se pro tzv. flashmob - freezing. Ten spočívá v tom, že prostě „zmrznete“ na místě, kde vás uvidí co nejvíce  lidí. My jsme mrznutí ještě obohatily o menší transparenty, které jsme vzaly s sebou.  „Vypni Facebook, zapni sebe“, „Požádej mě o přátelství zde“, „Jestli sdílíš, zmrzni s náma“ a spousta dalších nápisů nás provázela až na místo protestu -  do Šantovky! A tak jsme tam „mrzly“ proti Facebooku a komerci v jednom. Reakce byly různé, vesměs si ale lidé mysleli, že patříme do toho pošahanýho „šopovacího“ světa a že jsme reklama na další akce. Většině se náš malý vzdor nelíbil, protože jsme je nutily zpomalit v jejich honbě za slevami. Někteří z nich si ale ten kontrast uvědomili a alespoň na chvíli s námi „zmrzli“.

Po téhle zkušenosti jsem si slíbila, že budu přemýšlet JÁ, ne dav! Tímto se pokouším poslat naše víkendové poselství dál. Jestli se vám naše spontánní akce líbila, dejte like. A taky si zapište nějaký vychytaný kurz!  Posíláme „úsměv místo smajlíka!"

100_1726

Další nápisy, které jsme hrdě nosily:

Zažij život bez chatu, vem kámoše na chatu.

Show me your face and your favourite book.

Uč se nové věci, vyhoď z hlavy Facebook kecy.

Kolik máš OPRAVDOVÝCH přátel?

Chceš si najít přítele? Vypni Facebook, ty tele!

Dej fotky dětí na profil, radí strejda pedofil.

Odkdy je Facebook povinná četba?

Všichni u kompjůtrů hačaj a já bych šla radši na čaj...

100_1738