Vyhledávání

Šéfredaktor

Veronika Svrčinová

Šéfredaktorka Heleny v krabici a studentka třetího ročníku žurnalistiky. Ve volném čase se věnuji čtení knížek a zpráv, popíjení kávových nebo alkoholických nápojů a ověřování politických výroků.

Vedoucí tisku

Eva Ertlová

Vedoucí webu

Hana Jínová

"Vedoucí" online vydání Heleny v krabici. Ztracený žurnalista, sakrastický historik, overthinker a nadšený milovník zvířat. Jako hlavní životní motto prezentuje "Peču, tedy jsem", pravda je ovšem jiná a dalo by se říct spíše, že má víc štěstí, jak rozumu. Což dokazuje i její bakalářský titul.

Simona Šustková

Směj se mým historkám, pij se mnou pivo, neraň mé ego a přetrp mé žvásty o astrologii. Získáš skvělou narcistickou kamarádku s bláznivými nápady a občasnými blond chvilkami.

Editoři

Barbora Adamová

Studentka české filologie a editorství. Pijící, spící ultimátní milovnice Přátel. Jestli jezdíš na tábory, jsi můj člověk. Jestli říkáš „přijdu dýl“, kamarádi nebudem.

Nikola Sedmáková

Studentka české filologie se zaměřením na editorskou práci. Jako editorka na webu Heleny od podzimu 2017. Milovnice kávy, knížek a sarkastických poznámek.

Veronika Veselková

Vyvrhel rodiny - levák, má radši kočky a ještě si dovoluje být humanitní typ. Studentka kulturní antropologie a divadelních studií, mimo to taky ráda fotí a je posedlá rtěnkami.

Jana Hradilová
Lucie Musilová
Lucie Svítilová
Magdaléna Bezděčíková
Tereza Netíková

Redaktoři

Adam Řehák

Redaktor, studuju historii a žurnalistiku, pokouším se dělat šerm, chtěl bych se živit jako spisovatel, rád bych hrál dobře na kytaru, ale nějak na to nemám čas, dokážu číst arabštinu - jen jí nerozumím, mou velkou zálibou je prokrastinace, fascinuje mě wrestling a zbožňuju absurdně dlouhá souvětí.

Aneta Barcziová

Jsem milovník koncertů, spontánních výletů a nočního bloudění ulicemi. Můj život je plný hloupých rozhodnutí a nepromyšlených činů. Nikdy nevím co chci. Učím se žít a věřím, že co se má stát se prostě stane.

Anežka Gavendová

Fotografování, hudba, lidi. Tak trochu pisálek a velký požitkář původem z cihlového města, nově studentka žurnalistiky na UP.

Anna Himmelová

Studentka žurnalistiky. Vášnivá čtenářka, milovnice koček a vína.

Eliška Šlesingrová

Studentka logopedie IV. ročníku UPOLu, která ráda kreslí i píše povídky, občas básní, zbožňuje hraní badmintonu, a hlavně, bráchova jezevčíka!

Gabriela Sýkorová

Studentka žurnalistiky na FF UPOL. Nadšenec do jídla, zábavy, seriálů a filmů.

Katka Holubová

Milovnice Pusheen kočiček, starých foťáků a zakrslých králíčků, žijící si svůj #žurnalajf. Nepohrdne dobrým koncertem, vychlazeným ciderem či stabilo fixíky. Občas trochu uzlíček nervů, ve výsledku však holka do nepohody. ♥

Katka Svobodová

Veselá osoba milující jídlo, smích, vaření, pečení a psaní. První ročník Palackého univerzity, žurnalistika a televize + rozhlas. Původem z vesničky u Zlína, těžce závislá na vesnické přírodě.

Kristýna Sudková

Plete se mi levá a pravá strana. Stejně ale vždycky dojdu tam, kam potřebuju.

Lucie Ješátková

Nesmírně zmatená žena bloudící Olomoucí. S lehkou formou maniodepresivní psychózy a neutuchající touhou po vínu.

Lucie Kratochvílová

Jsem studentka žurnalistiky a, překvapivě, redaktorka Heleny v krabici. Sleduju spoustu seriálů a svými problémy s prokrastinací se budu zabývat zítra. Úplatky neberu, ale pamatujte si, že nejradši mám Kapitána Morgana a Jelena.

Lukáš Kubala

Lektor projektu E-Bezpečí, filmový a seriálový nadšenec, amatérský fotograf, dobrodruh a milovník domácí slivovice.

Lýdie Hájovská

Studentka pavědního oboru Žurnalistika na Univerzitě Palackého. Kromě Heleny v krabici činná také na serveru DobryZpravy.cz. Svou upřímnost a tvrdohlavost někteří (k její nelibosti) zaměňují za drzost. Směje se i vtipům, které ostatním vtipné nepřipadají.

Marie Hašková

se omlouvá, byl-li článek nesrozumitelný. Snad je již všechno v pořádku. Spaggettti, aglio olio, amigo.

Markéta Jasanská

Studentka pavěd jako je žurnalistika a česká filologie. Nemá ráda sport, davy, většinu politiků, špatnou hudbu a namyšlence.

Maxim Zaitsev

Studuje Sociální pedagogiku na CMTF. Svůj čas věnuje hledaní smyslů všeho, a nic se nedeje když ten smysl nevidí.

Michal Bajnok

Životopisem samozvaný možný potomek Járy Cimrmana. Schopen vykonávat takřka jakoukoliv práci, v současnosti si hraje na novináře. Základním poznávacím znakem je vojenský kabát a znechucený výraz ve tváři.

Natálie Krejčová

Studentka žurnalistiky na FF UP. Věčně naladěná na pozitivní vlnu. Často dříve mluví, než myslí. Také velká milovnice hororů a psů.

Nela Kadlečíková

Nelze popsat na pár řádků složitou duši, která zbožňuje být amatérem. Její vášní je hudba a poznávání krás světa. Lehce nešikovná a hlavou často někde v oblacích.

Nikola Havránková

Nová studentka dramaterapie a zároveň budoucí učitelka českého jazyka, která je ve volném čase zapálenou dobrovolnicí, milovnicí aperolu, knih a surikat.

Nikola Orlitová

Nikola Orlitová

Pavla Mrázová

Absolventka žurnalistiky, nyní se věnuje mediálním studiím. Mimo školu analyzuje média, baletí nebo poslouchá hudební skvosty minulého století.

Petr Poloczek

Jsem obyčejný kluk, jeden z 10 553 843 obyvatel České republiky. Rád fotím. Fascinuje mě možnost zachytit neopakovatelné okamžiky, zastavit čas. Vyžívám se v dobré hudbě, kvalitní literatuře a starých věcech.

Petr Šrajer

Student muzikologie a žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Fanatický posluchač české a slovenské alternativní hudby, amerického Motownu, německého industrialu a Erika Satieho. Jo a taky ex-šéfredaktor Heleny v krabici.

Petra Besedová

Studentka 1. ročníku oboru Žurnalistika, věčný snílek a zmatkářka v jedné osobě. Zajímá se o kulturní a politické dění, jídlo, cestování a angličtinu.

Petra Hanusová

Mám ráda dobré knížky a k tomu ještě lepší víno. A sem tam i něco zajímavého napíšu, třeba o módě nebo kultuře, protože to mě baví!

Petra Kupcová

Studentka filmových a divadelních studií na FF UP

Petra Sasínová

Prvním rokem studuji žurnalistiku na UP. Jsem tak trošku snílek. Miluji čtení a malování.

Šárka Kroupová

Studentka přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Milovnice knih, zvířat a cestování.

Tobiáš Czekaj

Mladý chlapec, který objevuje krásy univerzitního města. Fotbalový nadšenec. Jo, a jsem z Ostravy.

Vendula Holková

Studentka žurnalistiky na FF UPOL. Milovnice knih, kávy, hudby, sportu a cestování.

Veronika Bělešová

Je mi 20, studuji žurnalistiku, zajímám se o umění. Mým snem je naučit se surfovat. Mimo jiné mě baví longboard, snowboard a yoga.

Anna Chmelíková
Vojtěch Záhora
Kateřina Hudáková

Je mi 19 let. Jsem z Chrudimi u Pardubic. Studuji Mezinárodní rozvojová studia.

Štěpánka Baťková

Jsem z České republiky. Píšu do tohoto časopisu.

Aneta Daněčková
Dominik Dymanus
Dominika Kubištová
Editor Tester
Eva Nejezchlebová
Externí pracovník
Helena Ticháčková
Jakub Svačina
Jan Nevlída
Kamila Komárková
Katarína Kiabová
Kristýna Masaříková
Lada Prokešová
Lucie Kašpárková
Magda Malá
Nikola Suchová
Pavlína Vítková
Simona Vondrová
Tereza Kovářová
Terezie Krejčí
Terezie Štamberová
Vendula Kryštofová
Vojtěch Gawlas