Vyhledávání

Šéfredaktor

Veronika Svrčinová

Šéfredaktorka Heleny v krabici a studentka třetího ročníku žurnalistiky. Ve volném čase se věnuji čtení knížek a zpráv, popíjení kávových nebo alkoholických nápojů a ověřování politických výroků.

Vedoucí tisku

Eva Ertlová

Vedoucí webu

Hana Jínová

Studentka 1. ročníku navazujícího magisterského studia v oboru Mediální studia a Historie. V Heleně v krabici působí od roku 2014, kdy začala psát své první články. Postupně se dostala k editování a nakonec momentálně působí jako vedoucí online vydání toho studentského počinu.

Editoři

Barbora Adamová

Studentka české filologie a editorství. Pijící, spící ultimátní milovnice Přátel. Jestli jezdíš na tábory, jsi můj člověk. Jestli říkáš „přijdu dýl“, kamarádi nebudem.

Jana Hradilová
Magdaléna Bezděčíková
Nikola Sedmáková

Redaktoři

Adam Řehák

Redaktor, studuju historii a žurnalistiku, pokouším se dělat šerm, chtěl bych se živit jako spisovatel, rád bych hrál dobře na kytaru, ale nějak na to nemám čas, dokážu číst arabštinu - jen jí nerozumím, mou velkou zálibou je prokrastinace, fascinuje mě wrestling a zbožňuju absurdně dlouhá souvětí.

Anežka Gavendová

Fotografování, hudba, lidi. Tak trochu pisálek a velký požitkář původem z cihlového města, nově studentka žurnalistiky na UP.

Anna Himmelová

Studentka žurnalistiky. Vášnivá čtenářka, milovnice koček a vína.

Eliška Šlesingrová

Studentka logopedie IV. ročníku UPOLu, která ráda kreslí i píše povídky, občas básní, zbožňuje hraní badmintonu, a hlavně, bráchova jezevčíka!

Gabriela Sýkorová

Studentka žurnalistiky na FF UPOL. Nadšenec do jídla, zábavy, seriálů a filmů.

Katka Holubová

Milovnice Pusheen kočiček, starých foťáků a zakrslých králíčků, žijící si svůj #žurnalajf. Nepohrdne dobrým koncertem, vychlazeným ciderem či stabilo fixíky. Občas trochu uzlíček nervů, ve výsledku však holka do nepohody. ♥

Katka Svobodová

Veselá osoba milující jídlo, smích, vaření, pečení a psaní. První ročník Palackého univerzity, žurnalistika a televize + rozhlas. Původem z vesničky u Zlína, těžce závislá na vesnické přírodě.

Kristýna Sudková

Plete se mi levá a pravá strana. Stejně ale vždycky dojdu tam, kam potřebuju.

Lucie Ješátková

Nesmírně zmatená žena bloudící Olomoucí. S lehkou formou maniodepresivní psychózy a neutuchající touhou po vínu.

Lucie Kratochvílová

Studentka žurnalistiky a, překvapivě, redaktorka Heleny v krabici. Sledujte nás a milujte nás. Jsme boží.

Lukáš Kubala

Filmový a seriálový nadšenec, amatérský fotograf a milovník domácí slivovice.

Lýdie Hájovská

Studentka pavědního oboru Žurnalistika na Univerzitě Palackého. Kromě Heleny v krabici činná také na serveru DobryZpravy.cz. Svou upřímnost a tvrdohlavost někteří (k její nelibosti) zaměňují za drzost. Směje se i vtipům, které ostatním vtipné nepřipadají.

Markéta Jasanská

Studentka pavěd jako je žurnalistika a česká filologie. Nemá ráda sport, davy, většinu politiků, špatnou hudbu a namyšlence.

Michal Bajnok

Kulinářská pseudoelita z gastronomické školy, která se živí kompletací plastových oken a v budoucnu snad novinařinou. Jídlo, pivo, nervy, prázdná peněženka, vojenský kabát a profesionální zevl. Těší mě.

Natálie Krejčová

Studentka žurnalistiky na FF UP. Věčně naladěná na pozitivní vlnu. Často dříve mluví, než myslí. Také velká milovnice hororů a psů.

Nikola Orlitová

Nikola Orlitová

Pavla Mrázová

Absolventka žurnalistiky, nyní se věnuje mediálním studiím. Mimo školu analyzuje média, baletí nebo poslouchá hudební skvosty minulého století.

Petr Poloczek

Jsem obyčejný kluk, jeden z 10 553 843 obyvatel České republiky. Rád fotím. Fascinuje mě možnost zachytit neopakovatelné okamžiky, zastavit čas. Vyžívám se v dobré hudbě, kvalitní literatuře a starých věcech.

Petr Šrajer

Student muzikologie a žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Fanatický posluchač české a slovenské alternativní hudby, amerického Motownu, německého industrialu a Erika Satieho. Jo a taky ex-šéfredaktor Heleny v krabici.

Petra Besedová

Studentka 1. ročníku oboru Žurnalistika, věčný snílek a zmatkářka v jedné osobě. Zajímá se o kulturní a politické dění, jídlo, cestování a angličtinu.

Petra Hanusová

Mám ráda dobré knížky a k tomu ještě lepší víno. A sem tam i něco zajímavého napíšu, třeba o módě nebo kultuře, protože to mě baví!

Petra Kupcová

Studentka filmových a divadelních studií na FF UP

Petra Sasínová

Prvním rokem studuji žurnalistiku na UP. Jsem tak trošku snílek. Miluji čtení a malování.

Simona Šustková

Studentka žurnalistiky + televize a rozhlasu. Věčně pozitivně naladěná. Blázen do filmů, knih a astrologie.

Šárka Kroupová

Studentka přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Milovnice knih, zvířat a cestování.

Kateřina Hudáková

Je mi 19 let. Jsem z Chrudimi u Pardubic. Studuji Mezinárodní rozvojová studia.

Štěpánka Baťková

Jsem z České republiky. Píšu do tohoto časopisu.

Aneta Barcziová
Aneta Daněčková
Dominika Kubištová
Editor Tester
Eva Nejezchlebová
Externí pracovník
Jan Nevlída
Katarína Kiabová
Kristýna Masaříková
Lucie Kašpárková
Pavlína Vítková
Terezie Štamberová
Vojtěch Gawlas