Vyhledávání

Šéfredaktor

Veronika Svrčinová

Šéfredaktorka Heleny v krabici a studentka třetího ročníku žurnalistiky. Ve volném čase se věnuji čtení knížek a zpráv, popíjení kávových nebo alkoholických nápojů a ověřování politických výroků.

Vedoucí tisku

Vedoucí webu

Hana Jínová

"Vedoucí" online vydání Heleny v krabici. Ztracený žurnalista, sakrastický historik, overthinker a nadšený milovník zvířat. Jako hlavní životní motto prezentuje "Peču, tedy jsem", pravda je ovšem jiná a dalo by se říct spíše, že má víc štěstí, jak rozumu. Což dokazuje i její bakalářský titul.

Simona Šustková

Směj se mým historkám, pij se mnou pivo, neraň mé ego a přetrp mé žvásty o astrologii. Získáš skvělou narcistickou kamarádku s bláznivými nápady a občasnými blond chvilkami.

Editoři

Barbora Adamová

Studentka české filologie a editorství. Pijící, spící ultimátní milovnice Přátel. Jestli jezdíš na tábory, jsi můj člověk. Jestli říkáš „přijdu dýl“, kamarádi nebudem.

Nikola Sedmáková

Studentka třetího ročníku editorství. Editorka na webu od září 2017 a redaktorka od listopadu 2018. Neumíš-li správně psát uvozovky – konverzace pouze na vlastní nebezpečí.

Veronika Veselková

Vyvrhel rodiny - levák, má radši kočky a ještě si dovoluje být humanitní typ. Studentka kulturní antropologie a divadelních studií, mimo to taky ráda fotí a je posedlá rtěnkami.

Adéla Kolářová

Grammar nazi – proto taky studuju českou filologii se zaměřením na editorství a na Heleně (a nejen na ní) si svou „nemoc“ léčím korekturami článků. Mimo to jsem vášnivý knihomol, pořádný stresař a milovník čokoládových muffinů!

Aneta Novotná
Lucie Musilová
Lucie Svítilová
Tereza Netíková

Redaktoři

Aneta Barcziová

Jsem milovník koncertů, spontánních výletů a nočního bloudění ulicemi. Můj život je plný hloupých rozhodnutí a nepromyšlených činů. Nikdy nevím co chci. Učím se žít a věřím, že co se má stát se prostě stane.

AnnaHavlová

Milovnice hudby a dobrého jídla. Hrdá na to, odkud pochází.

Beáta Puškarová

Studentka prvního ročníku žurnalistiky a anglistiky. Studijní povinnosti mi nic moc neříkají, studentský život je na mnohem lepší úrovni. Miluju víno, kávu, nikotin, dobrou zábavu s přáteli, být sarkastická a upřímná (mluvím jako dlaždič). Motto - žiju z nikotinu a kofeinu pro deadliny!

Denisa Juríčková

Někdy hodný a milý anděl, jindy sarkastický a protivný ďábel. Milovnice módy, kávy, vína a dobrého jídla.

Eliška Šlesingrová

Studentka logopedie IV. ročníku UPOLu, která ráda kreslí i píše povídky, občas básní, zbožňuje hraní badmintonu, a hlavně, bráchova jezevčíka!

Gabriela Sýkorová

Studentka žurnalistiky. Totální milovník jídla a kafe. Hrozný nadšenec do filmů a seriálů.

Iveta Konečná

Studentka žurnalistiky. Miluju všechny kriminálky, animovaný seriály a komiksy. Řídím se pravidlem APEROL FOR LIFE.

Jakub Svačina

Student žurnalistiky. Rád posedím nad dobrou knihou nebo s kamarádama u piva. Nesmějte se mému přízvuku.

Jaromír Talák

Student univerzity Palackého. Internetový nadšenec. Miluji cestování, rád píšu a čtu.

Katka Holubová

Milovnice Pusheen kočiček, starých foťáků a zakrslých králíčků, žijící si svůj #žurnalajf. Nepohrdne dobrým koncertem, vychlazeným ciderem či stabilo fixíky. Občas trochu uzlíček nervů, ve výsledku však holka do nepohody. ♥

Linda Judasová

Jsem studentka prvního ročníku žurnalistiky, kromě vína a dobrých knížek miluju zpěv, divadlo a nenávidím úklid.

Lucie Ješátková

Nesmírně zmatená žena bloudící Olomoucí. S lehkou formou maniodepresivní psychózy a neutuchající touhou po vínu.

Lucie Kratochvílová

I když se tvářím, že tomu naprosto rozumím, tak většinu času nemám ani páru. Své problémy s prokrastinací vyřeším zítra. Pravdu hledám na dně lahve a má láska k vínu je nehynoucí a věčná. Úplatky beru.

Lukáš Kubala

Lektor projektu E-Bezpečí, filmový a seriálový nadšenec, amatérský fotograf, dobrodruh a milovník domácí slivovice.

Lýdie Hájovská

Studentka pavědního oboru Žurnalistika na Univerzitě Palackého. Kromě Heleny v krabici činná také na serveru DobryZpravy.cz. Svou upřímnost a tvrdohlavost někteří (k její nelibosti) zaměňují za drzost. Směje se i vtipům, které ostatním vtipné nepřipadají.

Magda Malá

Jsem studentkou prvního ročníku české a španělské filologie. Nedokázala bych žít bez kofeinu a dobré literatury.

Markéta Jasanská

Studentka pavěd jako je žurnalistika a česká filologie. Nemá ráda sport, davy, většinu politiků, špatnou hudbu a namyšlence.

Maxim Zaitsev

Studuje Sociální pedagogiku na CMTF. Svůj čas věnuje hledaní smyslů všeho, a nic se nedeje když ten smysl nevidí.

Michal Bajnok

Cimrmanovský přízrak hrající si na novináře. Jsem nepříjemný, údajně kulhám a rád křičím na lidi.

Monika Brablecová

Jsem Mon a jsem ve smíru vesmíru. Plynu. Hořím vášní pro kresbu, poezii, architekturu a kávu.

Natálie Krejčová

Studentka žurnalistiky na FF UP. Věčně naladěná na pozitivní vlnu. Často dříve mluví, než myslí. Také velká milovnice hororů a psů.

Nela Kadlečíková

Nelze popsat na pár řádků složitou duši, která zbožňuje být amatérem. Její vášní je hudba a poznávání krás světa. Lehce nešikovná a hlavou často někde v oblacích.

Nikola Havránková

Nová studentka dramaterapie a zároveň budoucí učitelka českého jazyka, která je ve volném čase zapálenou dobrovolnicí, milovnicí aperolu, knih a surikat.

Nikola Orlitová

Nikola Orlitová

Nikola Suchová

Ahoj! Jsem Niki (nebo Nikol, to je jedno), jsem z Kolína a jsem trochu podivínka. Ráda zpívám, tančím, kreslím, peču, prostě všelijak tvořím. Jinak jsem hrozný trémista a prokrastinátor. Asi jako někdy každý. ;)

Pavla Mrázová

Absolventka žurnalistiky, nyní se věnuje mediálním studiím. Mimo školu analyzuje média, baletí nebo poslouchá hudební skvosty minulého století.

Petr Poloczek

Jsem obyčejný kluk, jeden z 10 553 843 obyvatel České republiky. Rád fotím. Fascinuje mě možnost zachytit neopakovatelné okamžiky, zastavit čas. Vyžívám se v dobré hudbě, kvalitní literatuře a starých věcech.

Petr Šrajer

Student muzikologie a žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Fanatický posluchač české a slovenské alternativní hudby, amerického Motownu, německého industrialu a Erika Satieho. Jo a taky ex-šéfredaktor Heleny v krabici.

Petra Besedová

Stále ještě studentka žurnalistiky na UPOLu, se zájmem v hudbě, četbě, špatných filmech a dobrém jídle.

Petra Hanusová

Mám ráda dobré knížky a k tomu ještě lepší víno. A sem tam i něco zajímavého napíšu, třeba o módě nebo kultuře, protože to mě baví!

Petra Kupcová

Studentka filmových a divadelních studií na FF UP

Sára Poloučková

Chodím pozdě, ale na víno vždy včas.

Simona Vondrová

Studentka žurnalistiky milující kvalitní kávu a dobré víno.

Tereza Kovářová

Studentka na Univerzitě Palackého. Baví mě focení a procházky v přírodě. Mám ráda zvířata, přírodu a hudbu.

Terezie Krejčí

Začínající novinářka (trošku někdy střelená) pro kterou je typické předvádění svých tanečních kreací na parketu, pravidelné střílení kávy z automatu, zapíjení úspěchů (nejen novinářských) sektem a soutěže jakéhokoliv druhu jsou její druhé jméno...

Vendula Holková

Studentka žurnalistiky na FF UPOL.

Veronika Bělešová

Je mi 20, studuji žurnalistiku, zajímám se o umění. Mým snem je naučit se surfovat. Mimo jiné mě baví longboard, snowboard a yoga.

Vojtěch Záhora

Piju a mluvím víc, než bych měl. Mám rád filmy, miluju kiwi a nesnáším, když někdo chodí pozdě.

Anna Chmelíková
Ondřej Gogela
Štěpánka Baťková

Jsem z České republiky. Píšu do tohoto časopisu.

Vendula Kryštofová

Studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého. Milovnice hudby (hlavně z české a slovenské scény) a i přesto, že na první pohled vypadá jako tichý nemluva, je to ten nejvíce ukecaný člověk, kterého jste kdy potkali.

Editor Tester
Externí pracovník
Kamila Komárková
Katarína Kiabová
Lada Prokešová
Lucie Kašpárková
Pavlína Vítková
Terezie Štamberová
Vojtěch Gawlas
Zlata Mašindová