Vyhledávání

Šéfredaktor

Veronika Svrčinová

Šéfredaktorka Heleny v krabici a studentka třetího ročníku žurnalistiky. Ve volném čase se věnuji čtení knížek a zpráv, popíjení kávových nebo alkoholických nápojů a ověřování politických výroků.

Vedoucí tisku

Eva Ertlová

Vedoucí webu

Hana Jínová

Studentka 1. ročníku navazujícího magisterského studia v oboru Mediální studia a Historie. V Heleně v krabici působí od roku 2014, kdy začala psát své první články. Postupně se dostala k editování a nakonec momentálně působí jako vedoucí online vydání toho studentského počinu.

Editoři

Barbora Adamová

Studentka české filologie a editorství. Pijící, spící ultimátní milovnice Přátel. Jestli jezdíš na tábory, jsi můj člověk. Jestli říkáš „přijdu dýl“, kamarádi nebudem.

Jana Hradilová
Magdaléna Bezděčíková
Nikola Sedmáková

Redaktoři

Adam Řehák

Redaktor, studuju historii a žurnalistiku, pokouším se dělat šerm, chtěl bych se živit jako spisovatel, rád bych hrál dobře na kytaru, ale nějak na to nemám čas, dokážu číst arabštinu - jen jí nerozumím, mou velkou zálibou je prokrastinace, fascinuje mě wrestling a zbožňuju absurdně dlouhá souvětí.

Aneta Barcziová

Jsem milovník koncertů, spontánních výletů a nočního bloudění ulicemi. Můj život je plný hloupých rozhodnutí a nepromyšlených činů. Nikdy nevím co chci. Učím se žít a věřím, že co se má stát se prostě stane.

Anežka Gavendová

Fotografování, hudba, lidi. Tak trochu pisálek a velký požitkář původem z cihlového města, nově studentka žurnalistiky na UP.

Anna Himmelová

Studentka žurnalistiky. Vášnivá čtenářka, milovnice koček a vína.

Eliška Šlesingrová

Studentka logopedie IV. ročníku UPOLu, která ráda kreslí i píše povídky, občas básní, zbožňuje hraní badmintonu, a hlavně, bráchova jezevčíka!

Gabriela Sýkorová

Studentka žurnalistiky na FF UPOL. Nadšenec do jídla, zábavy, seriálů a filmů.

Katka Holubová

Milovnice Pusheen kočiček, starých foťáků a zakrslých králíčků, žijící si svůj #žurnalajf. Nepohrdne dobrým koncertem, vychlazeným ciderem či stabilo fixíky. Občas trochu uzlíček nervů, ve výsledku však holka do nepohody. ♥

Katka Svobodová

Veselá osoba milující jídlo, smích, vaření, pečení a psaní. První ročník Palackého univerzity, žurnalistika a televize + rozhlas. Původem z vesničky u Zlína, těžce závislá na vesnické přírodě.

Kristýna Sudková

Plete se mi levá a pravá strana. Stejně ale vždycky dojdu tam, kam potřebuju.

Lucie Ješátková

Nesmírně zmatená žena bloudící Olomoucí. S lehkou formou maniodepresivní psychózy a neutuchající touhou po vínu.

Lucie Kratochvílová

Studentka žurnalistiky a, překvapivě, redaktorka Heleny v krabici. Sledujte nás a milujte nás. Jsme boží.

Lukáš Kubala

Filmový a seriálový nadšenec, amatérský fotograf a milovník domácí slivovice.

Lýdie Hájovská

Studentka pavědního oboru Žurnalistika na Univerzitě Palackého. Kromě Heleny v krabici činná také na serveru DobryZpravy.cz. Svou upřímnost a tvrdohlavost někteří (k její nelibosti) zaměňují za drzost. Směje se i vtipům, které ostatním vtipné nepřipadají.

Markéta Jasanská

Studentka pavěd jako je žurnalistika a česká filologie. Nemá ráda sport, davy, většinu politiků, špatnou hudbu a namyšlence.

Michal Bajnok

Kulinářská pseudoelita z gastronomické školy, která se živí kompletací plastových oken a v budoucnu snad novinařinou. Jídlo, pivo, nervy, prázdná peněženka, vojenský kabát a profesionální zevl. Těší mě.

Natálie Krejčová

Studentka žurnalistiky na FF UP. Věčně naladěná na pozitivní vlnu. Často dříve mluví, než myslí. Také velká milovnice hororů a psů.

Nikola Orlitová

Nikola Orlitová

Pavla Mrázová

Absolventka žurnalistiky, nyní se věnuje mediálním studiím. Mimo školu analyzuje média, baletí nebo poslouchá hudební skvosty minulého století.

Petr Poloczek

Jsem obyčejný kluk, jeden z 10 553 843 obyvatel České republiky. Rád fotím. Fascinuje mě možnost zachytit neopakovatelné okamžiky, zastavit čas. Vyžívám se v dobré hudbě, kvalitní literatuře a starých věcech.

Petr Šrajer

Student muzikologie a žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Fanatický posluchač české a slovenské alternativní hudby, amerického Motownu, německého industrialu a Erika Satieho. Jo a taky ex-šéfredaktor Heleny v krabici.

Petra Besedová

Studentka 1. ročníku oboru Žurnalistika, věčný snílek a zmatkářka v jedné osobě. Zajímá se o kulturní a politické dění, jídlo, cestování a angličtinu.

Petra Hanusová

Mám ráda dobré knížky a k tomu ještě lepší víno. A sem tam i něco zajímavého napíšu, třeba o módě nebo kultuře, protože to mě baví!

Petra Kupcová

Studentka filmových a divadelních studií na FF UP

Petra Sasínová

Prvním rokem studuji žurnalistiku na UP. Jsem tak trošku snílek. Miluji čtení a malování.

Simona Šustková

Studentka žurnalistiky + televize a rozhlasu. Věčně pozitivně naladěná. Blázen do filmů, knih a astrologie.

Šárka Kroupová

Studentka přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Milovnice knih, zvířat a cestování.

Kateřina Hudáková

Je mi 19 let. Jsem z Chrudimi u Pardubic. Studuji Mezinárodní rozvojová studia.

Štěpánka Baťková

Jsem z České republiky. Píšu do tohoto časopisu.

Aneta Daněčková
Dominika Kubištová
Editor Tester
Eva Nejezchlebová
Externí pracovník
Jan Nevlída
Katarína Kiabová
Kristýna Masaříková
Lucie Kašpárková
Pavlína Vítková
Terezie Štamberová
Vojtěch Gawlas