Vyhledávání

RESTAURACE: The buns – zajímavá alternativa za restaurační burgery

Když kráčíte ulicí Panská, která vede z Dolního náměstí na Konvikt, určitě musíte minout i malý obchůdek s cedulí The buns. Toto občerstvení se specializuje na domácí hamburgery, ale můžete si zde koupit i hot dog. Jak doopravdy chutné jsou jejich burgery a dají se srovnat s těmi z restaurací nebo velkých burgráren? To jsem se pro vás rozhodl otestovat

Po vstupu do občerstvení se pozdravíte s příjemnou obsluhou, u které si můžete hned objednat z široké nabídky. Ta vaši objednávku začne takřka okamžitě připravovat. Vy se zatím můžete posadit na malou sedačku, která je zabudována do výlohy, a pohodlně se opřít. Nemusíte se obávat, že byste jim vyvalili sklo, protože je dost pevné. Čekání si můžete zkrátit četbou časopisu OL4YOU, který leží na stolku, nebo se připojit na místní wifi (ale musíte se nejprve zeptat obsluhy na heslo). Když se vám bude prostor burgrárny zdát trochu stísněný, nebojte se vyjít ven na světlo. Po cca pěti minutách bude vaše objednávka připravena. Burger vám naservírují „to go“ v úhledné malé krabičce. Pak už vám jen popřeje kuchař dobrou chuť a je na čase se pustit do jídla.

Jako první mě překvapilo velké množství zeleniny, které do burgeru obsluha bistra dala. Je jí skutečně dost, ale celkový dojem z burgeru mi to rozhodně nezkazilo. Masožrouti by s tím ale mohli mít problém. Nicméně stačí obsluze říct, aby vám tam dali trochu méně zeleně, a oni vašemu přání ochotně vyhoví. Bulky jsou posypané sezamem a pečené na grilu hned vedle masa. Přitom ale vůbec nenasají mastnotu, takže nebudete mít ulepené celé ruce, bradu ani pusu. Na některé burgery se servíruje i švestková marmeláda. Pokud máte rádi netradiční chutě, určitě to vyzkoušejte. Já osobně jsem zůstal u tradičnějších přísad jako majonéza. Chcete-li si pochutnat na burgeru v opravdu restauračním stylu, můžete si za přijatelnou cenu objednat i hranolky.

Maso si podle mě zaslouží samotný odstavec. Pokud jste milovníci šťavnatého masa, po jehož ukousnutí budete zapráskaní od brady až k prsům, musím vás zklamat. V The buns si totiž na takové burgery nepotrpí a plátek pořádně potrápí, než vám jej naservírují. Když konečně máte příležitost se zakousnout, ucítíte, že maso nemá žádnou kořeněnou chuť. Chutná prostě jako… maso. Kuchaři do něj nepřidali žádné zvláštní koření, které by ho nějak zvýraznilo. Myslím si, že je to z toho důvodu, že by určité koření nemuselo všem lidem vyhovovat, a tak se rozhodli jít neutrální cestou. Uznávám to, ale přesto by mohli příště majitelé trochu více zariskovat. Jinak nemám k masu žádné připomínky – bylo tak akorát osmažené.

Jak bych tedy na závěr ohodnotil burgery z The buns? Myslím, že jde o dobrou alternativu, pokud si chcete dát burger a nemáte zrovna čas čekat na neustále zaneprázdněnou obsluhu v restauraci. Burger není příliš mastný, je chutný a za přijatelnou cenu. A zjevně nejsem sám, kdo je spokojen. Na svých facebookových stránkách mají hodnocení 4,8 z 5 a chválí si je i webové stránky Restaurant Guru. Zkrátka a dobře, určitě si najděte mezi hodinami čas a vyzkoušejte báječné burgery z Panské ulice.

 

Foto: Jaromír Talák, facebook The buns

Jaromír Talák

Student univerzity Palackého. Internetový nadšenec. Miluji cestování, rád píšu a čtu.