Vyhledávání

REPORTÁŽ: UP AIR party v baru Ataman roztančila Olomouc

První a snad ne poslední party letního semestru pod záštitou rádia UP AIR se uskutečnila v úterý 10. 2. od 21:00 (tedy v předvečer nadcházející nucené karantény). Pro místo konání byl zvolen nedávno otevřený podnik v oblasti Dolního náměstí – Lounge bar Ataman. Neotřelý ruský bar se svou atmosférou a prostory vymyká všem tradičním podnikům. Příjemná mladá obsluha, dobré pití, skvělá hudba a společnost… Co víc si může člověk v samém srdci Olomouce přát?


Party a všeobecně akce rádia UP AIR bývají vždy velkou událostí, na níž se těší nejen členové rádia dlouho dopředu. Vzhledem k náhlým úterním událostem se však většina našich dojíždějících studentů, plánujících zažít tuto akci na vlastní kůži, rozhodla přehodnotit své dosavadní plány a raději ještě ten večer odjet domů za rodinou. Přesto se nás našlo dost na to, aby se plánovaná akce nezrušila, a my si tak na dlouhou dobu poslední party mohli společně užít, jak se sluší a patří.

Jak tedy taková UP AIR party vypadala?
Začátek byl plánovaný na devátou hodinu večerní. Přes prvotní rozmýšlení, zda s ohledem na vzniklou situaci jít, či nejít, se nakonec rozhoduji pro variantu A, neboť se nedá dopředu odhadnout, na jak dlouho budeme nuceni zdržet se veškerých společenských akcí. Zastávám zásadu „na party nikdy nechodit včas“, proto se do víru velkoměsta vydávám až o necelou hodinu po jejím začátku. Doprovod mi dělá několik přátel, kteří v Olomouci buď bydlí, nebo se dohodli setrvat alespoň do dalšího dne a užít si poslední společnou party. Nám všem dosud neznámý bar nacházíme bez většího hledání téměř okamžitě po příchodu na Dolní náměstí.

Vcházíme dovnitř po točitém schodišti. Místnost je temná, člověk se zde cítí zkrátka jako v podzemí – a taky že jo. Nacházíme se na pomezí dvou menších místností – jedné skromnější s posezením a barem, druhé prostornější s velkými křesly a hlavně tanečním prostorem s DJ pultem. Pro začátek se rozhodneme otestovat bar a poté prozkoumat druhou místnost. Na poměrně malý podnik je brzy téměř plno. Návštěvníci z řad členů rádia a jejich známých začínají pomalu, ale jistě plnit taneční parket. A mají k tomu důvod. Za večer se postupně střídají tři skvělí DJs, a sice Markéta Effenbergerová, Vláďa Koval a nakonec Zbyňa Grepl. Jejich skvělá hudba v houseových rytmech mě nenechává dlouho chladnou a přidávám se k ostatním.

Lahodné drinky tečou proudem, v přilehlé místnosti u baru se dokonce pár jednotlivců rozhodlo otestovat nabízené dýmky. Stále mám však pocit, že podniku něco chybí. Možná je to tou novotou či podzemním prostorem. Kdo ví. Hudba a příjemná společnost ve mně však nakonec navodí domácí atmosféru a já si večer užívám plnými doušky. V průběhu noci také postupně zjišťuji, že party ve stylu tradičních olomouckých klubů, jako jsou Belmondo,Varna nebo 15  Minut music club, se neotřelé hudbě od UP AIR DJs zdaleka nevyrovnají. Pokud jste to ještě nezažili, mohu jen říct, že jste o dost přišli. V průběhu celé party nám ještě fotografka Hanča Řeháková stíhá pořídit pár momentek na památku, a to i přes nepřízeň světelných podmínek, se kterými si jako správný profík hravě poradí umělým přisvětlením. Zkrátka akce pokrytá po všech stránkách.

Čas běží jako divý a party se pomalu blíží ke konci. Já ovšem vzhledem k nedostatku spánku z předešlého dne začínám pociťovat únavu, a proto odcházím domů ještě před oficiálním koncem. Po rozhovorech s přáteli, kteří už pár takových UP AIR akcí zažili, docházím k závěru, že mám štěstí, že jsem se nakonec odhodlala jít, neboť tak dobrá party už prý dlouhou dobu neproběhla. „Nečekala jsem ani, že přijde tolik lidí. UP AIR party bývají skvělý nejen kvůli těm lidem, co je pořádají, ale hlavně díky té hudbě,“ zmínila v průběhu večera jedna z účastnic – a já s ní mohu jen souhlasit. Přes nepřízeň okolních událostí ve světě jsem si tento večer nesmírně užila a alespoň na chvíli si ještě vychutnala bezstarostný studentský život se vším všudy.
 

Zdroj fotografií: Hana Řeháková 

 

Denisa Obrtelová

Studentka Žurnalistiky a Evropských studií na UP. Věčně zaneprázdněná optimistka s kreativní duší.