Vyhledávání

PR článek: Itálie v Olomouci? Ano, v Taverně Allegra!

Italských restaurací je všude okolo mnoho, skutečně originální je v Olomouci jen jedna: Taverna Allegra v Kateřinské ulici. Kdo vkročí dovnitř, ve vteřině nasaje atmosféru Středomoří, pochopí, že gastronomická a společenská příslušnost k České republice alespoň na hodinu skončila. Jsme v Itálii. 

V létě při posezení venku, při pohledu na cihlové stěny staré budovy Tržnice, je pak dojem ještě mocnější. Tavernu vedou Danielle z Ceseny a Césare z Říma; oba dva jsou pravými mistry italské kuchyně. Hosté jsou tu a tam svědky jejich temperamentní rozepře, jak se správně dělá pasta, neboť Itálie lpí na regionalitě - až se po krátké výměně názorů na něčem usnesou, dostanete ale na stůl ty nejlepší těstoviny, jaké jste kdy jedli – a celá ta atmosféra přípravy, kterou můžete sledovat na vlastní oči, dodává Taverně šmrnc. „Vařím pouze z italských surovin, které si sám dovážím,“ říká Danielle Benelli, majitel restaurace. „Pokud se tomu nějaký čas věnujete, sami dokážete  časem poznat, že třeba i ty těstoviny jsou jiné. Proč? Je to vodou, sluncem, půdou,“ dodává.

Ve středu to žije: víno za pětadvacet a vynikající pizza
Pokud plánujete návštěvu tohoto mimořádného podniku, nejprve se posívejte na hodinky. I otevírací doba je totiž po italsku: po čase denních menu se zavře, a Italové mají, jak známo, poledne několik hodin; další hosty přivítá pan Benelli až od půl šesté. Právě tehdy ale začíná Taverna skutečně žít, zvláště ve středu. Sklenička vynikajícího italského vína za pětadvacet, pizza podle receptu kuchaře Césare k přikusování, a když budete mít štěstí, trefíte i den, kdy vám k posezení zahraje na kytaru a zazpívá najatý pouliční umělec. 

foto: Taverna Allegra