Vyhledávání

POZVÁNKA: Pojďte putovat Olomoucí s XY 2019

Třetí čtvrtek v dubnu se Olomouc znova po roce promění v jedinečnou galerii. Přichází totiž již 5. ročník XY 2019 – výstavy s procházkou/procházky vernisážemi, a tentokrát se zaměří na umělce ze Zlína.

Projekt XY, který vznikl v roce 2014 jako společná iniciativa olomouckých kurátorů za účelem představení zajímavých autorů z vybraného uměleckého prostředí, už hostil umělce z Bratislavy, Ústí nad Labem nebo Ostravy. Putovní přehlídka umění se odehrává ve stejný den v klasických galeriích, ale i v neobvyklých prostorech nebo alternativních galeriích. „Výstavy a instalace jsou často koncipovány jako „site-specific”, tedy připravovány přímo na míru jednotlivým místům,“ dodává Eliška Šrubařová, PR asistentka.

Lidé navštěvují jedno místo za druhým v podobě procházky Olomoucí. Výjimečnost této akce tkví v tom, že se mohou připojovat a odpojovat z procházky, jak se jim zlíbí. Jednotlivé galerie poté pokračují ve vystavování hostujících autorů dle svých možností.

Výstavy s procházkou se uskuteční 18. 4. 2019 po celé Olomouci. Pro bližší informace můžete sledovat událost na facebooku.

Foto: fb XY 2019

Nikola Havránková

Nová studentka dramaterapie a zároveň budoucí učitelka českého jazyka, která je ve volném čase zapálenou dobrovolnicí, milovnicí aperolu, knih a surikat.