Vyhledávání

KAVÁRNY: Káva se podává na pařezu

Omamná vůně dřeva smísená s čerstvě uvařenou kávou – i tak může vypadat ráj. Kavárna V lese takovým malým rájem na Zemi skutečně je. Najdete ji na Žerotínově náměstí. Helena v krabici tam už byla a dnes vám přináší další recenzi. A pozor na jeleny!

O kavárně V lese mi během tří let mého studia v Olomouci stihlo nezávisle na sobě říct hned několik lidí. A docela dlouho jsem si myslela, že se skutečně nachází někde u lesa, kdesi na kraji Olomouce. Opak je však pravdou, jelikož kavárnu najdete přímo v historickém centru města, na Žerotínově náměstí. Ale pozor! Jen odvážní dokáží projít kolem dřevěné stráže.

Při vstupu do kavárny vás udeří příjemná vůně dřeva. A hned poté, pokud budete stejní ignoranti, jako jsme v prvních vteřinách byly my, vás obsluha přátelsky upozorní, že se v podniku chodí bez bot (nebojte, mají na půjčení papuče) nebo s návleky. Pak už si jen stačí vybrat místo u jednoho z dřevěných stolečků anebo to můžete zaparkovat přímo u pařezu.

Nabídka kávy je široká. V lístku najdete hned pět druhů espressa, cappuccino, latté či flat white. Neholdujete-li kávě, kavárna nabízí horkou čokoládu, čaj, nealkoholické i alkoholické nápoje (víno, pivo i tvrdý alkohol) a smoothie. K jídlu si můžete dát polévku či salát dle denní nabídky nebo panini. Pokud vás zajímá cenová dostupnost, kavárna V lese spadá do průměru, například za cappuccino dáte 45 korun a jídlo se pohybuje v rozmezí 55 až 70 korun.

Kavárna na první pohled vypadá opravdu příjemně, nabízí útulnou atmosféru. Jedním velkým ALE je ovšem fakt, že ji hojně navštěvují maminky s malými dětmi (i těmi nejmenšími). Pokud tedy nemáte zrovna dvakrát v lásce takovou společnost, kavárnu nenavštěvujte. Pro zmiňované maminky s dětmi je v kavárně připraven dětský koutek složený z matrací a různých hraček.

FOTONikola Sedmáková

Nikola Sedmáková

Studuji českou filologii se zaměřením na editorství. V Heleně působím od roku 2017 jako editorka a příležitostná redaktorka nebo korektorka tisku. Najdete mě také jako editorku na Dobrých zprávách. Jsem vášnivá knihomolka, kávičkářka a (k nelibosti druhých) grammar nazi.