Vyhledávání

POZVÁNKA: Pastiche Filmz zve na exkurz do mužské identity

Filmový klub Pastiche Filmz připravil na středu 11. března další exkluzivní filmovou projekci. V klasickém promítacím čase od 19:30 budou mít diváci příležitost vidět ve Filmovém sále jezuitského Konviktu raritní holandsko-norskou koprodukci Quality Time.

Snímek z roku 2017, který se mimo jiné objevil i na festivalu v Karlových Varech, natočil jako svůj debut režisér Daan Bakker. S vrozeným citem pro absurditu a extrémní pointy, zároveň však citlivě a s osobním vhledem do tématu zde zachycuje životní situace až příliš známé všem příslušníkům generace Y neboli mileniálům. Vypráví pět příběhů pětice mladých mužů v onom na jednu stranu kouzelném, na druhou ale i značně stresujícím období, kdy máte definitivně překročit práh adolescence a ponořit se do života dospělých. Skutečný svět se mění ve složitý labyrint sestávající z překážek, které se zdají být přirozené, avšak z určitého úhlu pohledu se mohou zdát až nepřekonatelné.

Quality Time je zároveň vlídným love-letterem všem zoufalcům i přátelsky absurdním výsměchem nerozhodnosti a strachu z budoucnosti. Nenechte si tuto vzácnou lahůdku ujít!

autor textu: Tomáš Pošulka
foto: imdb.com

Lýdie Hájovská

Studentka Žurnalistiky na Univerzitě Palackého. Kromě Heleny v krabici činná také na serveru DobryZpravy.cz. Svou upřímnost a tvrdohlavost někteří (k její nelibosti) zaměňují za drzost. Směje se i vtipům, které ostatním vtipné nepřipadají.