Vyhledávání

POZVÁNKA: Cirk La Putyka poprvé vystoupí v Olomouci

Český divadelní soubor Cirk La Putyka během doby koronavirové nezahálel a vytvořil novou inscenaci s názvem Kaleidoscope. V Olomouci ji ve spolupráci s Divadlem na cucky představí 17. a 18. srpna v letním kině.


Soubor Cirk La Putyka vznikl v roce 2009 z iniciativy bratrů Rosti a Vítka Novákových, potomků slavného českého loutkaře Matěje Kopeckého. Soubor se věnuje žánru nový cirkus, který spojuje prvky různých umění – od cirkusu, akrobacie, moderního tance, divadla až po hudbu. Ve vystoupeních je kladen důraz také na příběh a téma. Za více než deset let své existence posbíral soubor několik ocenění a zúčastnil se různých festivalů po celém světě.

V areálu olomouckého letního kina představí soubor svoji nejnovější inscenaci Kaleidoscope, která vznikala v době pandemie. Finský režisér této inscenace Maksim Komaro mohl být na zkouškách přítomen jen virtuálně, pomocí kamer a monitorů, a stejným způsobem se zúčastnil i premiéry. Příprava tak byla složitější, ale výsledek rozhodně stojí za to. Diváci se podle mluvčího Divadla na cucky Zdeňka Vévody mohou těšit na „šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsnou akrobacii i lety na trampolíně.“ V představení se objeví osm akrobatů, herců a tanečníků, kteří se na jevišti budou střídat a blýskat tak jako střípky v kaleidoskopu. „Jak název napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka,“ uvedl režisér Komaro.

Vstupenky jsou k dispozici na webu Divadla na cucky: www.divadlonacucky.cz

Zdroj fotografie: laputyka.cz

Lea Gentric

Studentka Žurnalistiky a Mezinárodních vztahů na UP. Jestli máte psa, tak určitě budeme kamarádi.