Vyhledávání

Olomoučtí operní zpěváci vykouzlili úsměv na rtech v domově seniorů

I přesto, že je budova Moravského divadla v Olomouci kvůli pandemii koronaviru zavřená už přes měsíc, umělci neváhají a snaží se zapojit hudbu do dobrovolných aktivit. Ve čtvrtek 23. dubna členové souboru opery a operety připravili krátké hudební vystoupení pro klienty ze SeneCura SeniorCentra v Olomouci-Slavoníně.


opera400-2.jpg

 „Opera je v našem domově mezi klienty velice oblíbená a všichni dobře víme, že hudba je balzám pro duši a dokáže vyléčit různé neduhy. V této nelehké době nás napadlo oslovit vedení opery a operety Moravského divadla, zda by pro naše klienty neuspořádali krátký koncert,“ uvedla vedoucí aktivizační pracovnice domova pro seniory Lenka Bazgerová.

V podání operní pěvkyně Heleny Beránkové, Jakuba Rouska a Vojtěcha Pačáka zazněly ukázky z oper Rusalka, Lovci perel nebo Turandot a operet Země úsměvů, Na tý louce zelený nebo Perly panny Serafinky.

Samotní umělci se k tomuto návrhu postavili velice pozitivně. „Jdeme potěšit lidi, kteří v současné době žijí v největším strachu,“ upozornila Beránková. „Konečně živě pro posluchače, těším se moc,“ doplnil Rousek. „Bude to pro nás po delší odmlce příležitost zpívat před publikem a skutečně se na to těšíme. Věřím, že s Helenou a Jakubem vykouzlíme seniorům úsměvy na tvářích,“ shrnul Pačák. Zpěváky na klavír doprovázela korepetitorka Milada Jedličková.

Ani umělecký šéf souboru oper a operety Miloslav Oswald neváhal nad přijetím nabídky. „Během nouzového stavu, kdy nemůžeme hrát pro naše diváky, mě nabídka pomoct naší hudbou seniorům velmi potěšila,“ prohlásil Oswald.

Při tomto netradičním koncertu byla zachována současná bezpečnostní opatření. Umělci zpívali v zahradě SeneCura SeniorCentra Olomouc a klienti mohli poslouchat z oken nebo z terasy domova.

Anna Havlová

Milovnice hudby a dobrého jídla. Hrdá na to, odkud pochází.