Vyhledávání

Moravské divadlo prodlužuje sezonu 2019/2020

Aktuální situace v souvislosti s pandemií covid-19 nutí Moravské divadlo měnit plány na stávající sezonu. Zrušení kulturních akcí ale diváky o jarní premiéry nepřipraví. Vedení divadla se rozhodlo prodloužit sezonu 2019/2020, plánované premiéry se tak uskuteční na podzim. Stejně tak byla do konce roku prodloužena všechna stávající předplatná. 


,,Pomalu se smiřujeme s tím, že aktuální sezona míří do ztracena a pravděpodobnost, že budeme schopni odehrát do konce června naplánované premiérové tituly, je velmi nízká. Protože nechceme našim předplatitelům vzít něco, co jsme jim slíbili, rozhodli jsme se všechny premiéry, které se měly uskutečnit teď na jaře, přesunout na podzim. Chtěl bych našim abonentům poděkovat za podporu a trpělivost a věřím, že nám zachovají přízeň i nadále," uvedl ředitel divadla David Gerneš. 

Muzikál Donaha!, adaptace francouzského filmu Nedotknutelní, Lorcova Krvavá svatba, Beethovenova opera Fidelio nebo balet Sólo pro tři s písněmi Jacquese Brela, Vladimíra Vysockého a Karla Kryla – všech těchto premiér se příznivci Moravského divadla dočkají až na podzim. „V plánu je také premiéra jednoho operetního titulu, momentálně ladíme poslední detaily. Celkem nás tedy na podzim čeká šest premiér. Reagujeme na stále se měnící situaci, informace o konkrétních termínech tedy budeme zveřejňovat postupně,“ upozornil ředitel Gerneš. 

Spolu s prodlužující se sezonou se také do konce roku automaticky prodlužují veškerá abonmá držitelů předplatného na sezonu 2019/2020. Po otevření pokladen bude rovněž možné zakoupení předplatného pro nové zájemce, to bude za poměrnou cenu platit do konce roku 2020. Předplatné na příští rok představí divadlo na konci června. „Obnovování stávajícího předplatného bude potom probíhat v září a nové předplatitele rádi přivítáme od října. Všechny termíny ještě upřesníme,“ upozornil vedoucí obchodního oddělení Petr Zadorožný. Nové abonmá bude platné od 1. ledna 2021 do konce kalendářního roku.

FOTO: www.moravskedivadlo.cz

Natálie Dudová

Studentka žurnalistiky, co k životu potřebuje hlavně kávu, dobré jídlo a občasné pomazlení s cizím psem.