Vyhledávání

Moravské divadlo Olomouc odkládá oslavy stého výročí

Moravské divadlo se vzhledem k aktuální situaci rozhodlo odložit oslavy stoletého výročí vzniku české divadelní scény v Olomouci na rok 2021.

 


Projekt, který nese název Moravské divadelní léto – Kočování po kraji, měl odstartovat na začátku června. Herci z olomoucké činohry by tak vystoupili se svými divadelními představeními v několika vybraných městech kraje (Hanušovice, Zlaté Hory, Brodek u Prostějova a další). V srpnu měl celý program vygradovat na olomouckém Výstavišti Flora. V plánu bylo postavit prozatimní scénu, kde by vystoupilo mnoho domácích, ale i hostujících souborů, doprovodným programem by pak pro návštěvníky byly workshopy a zajímavé besedy s hosty. Bohužel v aktuální situaci není zcela jasné, kdy opatření proti koronaviru skončí a jaké budou následky, proto se tento rok musí celý program zrušit. 

Na jaře měly proběhnout doprovodné výstavy v Olomouci a v Praze, také několik venkovních představení, i to je momentálně zrušené. „Celý dosavadní koncept tak postrádá smysl. Současně se nám začali ozývat z měst, v nichž jsme měli vystupovat v rámci kočování, s tím, že akci ruší, navíc panuje nejistota ohledně účasti zahraničních i domácích souborů na letní scéně a je nutné též zohlednit finanční hledisko. Za stávající situace jsme dospěli k závěru, že bude vhodnější odložit plánované projekty na léto příští,“ odůvodnil kroky Moravského divadla jeho ředitel David Gerneš.

O léto plné hereckých představení však nebudete ochuzeni. „V plánu pro letošek zatím zůstává pokračování tradiční letní přehlídky Moravské divadelní léto, ta by se mohla uskutečnit na konci srpna,“ podotkl také ředitel Gerneš.

V listopadu můžeme na galavečeru společně oslavit kulaté výročí Moravského divadla a na konci tohoto roku se budete moc dočíst o nejvýznamnějších okamžicích z celé jeho stoleté historie v chystané publikaci.

Foto: www.moravskedivadlo.cz

Anna Havlová

Milovnice hudby a dobrého jídla. Hrdá na to, odkud pochází.