Vyhledávání

Jeden svět z pohodlí domova

Mrzí vás, že kvůli situaci, která v České republice nastala, si nebudete moci užít festival Jeden svět? Organizátoři pro vás mají skvělé řešení. Od čtvrtka 12. března až do úterý 17. března si každý bude moci pustit vybrané filmy z festivalu doma.


Kvůli vládnímu nařízení v souvislosti s Covidem-19 se odkládá Jeden svět na neurčito. Aby ale zájemci o tento festival nepřišli úplně, organizátoři se rozhodli, že vybrané filmy pustí do virtuálního světa k nám domů. Jednotlivé filmy budou k online přehrání stát 59 Kč.

Na výběr mají všichni z dvanácti filmů, které najdou na stránkách festivalu. Aby každý mohl dokument vidět, musí si ho nejdříve zaplatit. Stačí rozkliknout daný film, dát zhlédnout za 59 Kč a stránka vás nasměruje na DAFilms.com. Tam už vše uděláte podle pokynů, zvolíte metodu platby, zaplatíte a máte hotovo. Každý dokument můžete zhlédnout do dvou dnů od vaší platby, po uplynutí této doby už ho nebudete mít zpřístupněný.

Festival také nabízí filmy ke stažení zdarma v rámci projektu Promítej i ty! Díky této platformě mohou diváci zdarma a legálně sledovat také kvalitní dokumentární filmy.

Jeden svět tak touto cestou nabídl divákům alespoň jistou alternativu do doby, než se situace uklidní a festival se bude moci uskutečnit i s jeho doprovodným programem. Aktuálně totiž probíhají diskuze ohledně náhradního termínu konání akce.

Festival chceme určitě uskutečnit. Uvidíme, jestli nakonec naprší a uschne v létě, či až na podzim,“ sdělila koordinátorka Barbora Kurdzielová.

Jeden svět je Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který se koná v 36 městech po celé České republice. Letošním tématem má být klimatická změna a heslem festivalu se tak stala věta "Až naprší a uschne." Motto vystihuje, jak se klimatická změna začíná dotýkat našeho okolí a vzhled propagačních letáků je zvolen ve stejném duchu. Uprostřed vyprahlé pustiny sedí velbloud a v pozadí za ním mohou diváci jasně vidět panorama Prahy. Pořadatelé tím tak chtějí upozornit na to, že jednou to jako na Sahaře může vypadat i v České republice.

Více informací zde.

Zdroj obrázku: jedensvet.cz

Vendula Kryštofová

Studentka žurnalistiky na Univerzitě Palackého. Milovnice hudby (hlavně z české a slovenské scény) a i přesto, že na první pohled vypadá jako tichý nemluva, je to ten nejvíce ukecaný člověk, kterého jste kdy potkali.