Vyhledávání

Jarní pohled na muže ženskýma očima

Není jaro jako jaro, já osobně rozlišuji hned několik typů ročních období, a tedy i typů jara. Klasické kalendářní, jaro závisející na počasí, a neklasické hormonální jaro. Naposledy zmiňované jaro letos začalo o dost dříve než to kalendářní, vypuklo v závěsu za prvními náznaky jara v počasí. Ovšem jeho symptomy byly viditelnější a jejich dopad mnohem drtivější.Jaro přišlo na celou pánskou populaci v podstatě přes noc, stačil jeden teplejší sluneční paprsek a první slečna v sukni nebo bez huňatého kožichu a veškeré pánské buňky sestoupily do spodních pater. Nemluvím o celém mužském pokolení, ale jen o většině pánů, které jsem sama v tomto období potkala.

Změna ročního období je vždy velkým krokem v ročním cyklu, ale přechod ze zimy na jaro je tím úplně největším. Když najisto opadne sněhová pokrývka i ve vyšších polohách, začnou všichni suchozemští živočichové shazovat zimní srst, v případě lidí tedy zateplené svršky, někdy i spodky. Je tedy přirozené, že všichni živí tvorové cítí volání přírody k činnosti, pohybu a páření. Na lidských samcích je však tato přeměna vidět nejdříve a nejvíce. Prvním signálem bývá jejich chtivý pohled vyhlížející oběť nebo skrývaná slina téměř skapávající ze rtů. Nejlépe to jde pozorovat na diskotékách, kde pánové postávající u baru nebo v koutku parketu sledují celé dění se zvýšeným zájmem a vytipovávají si nejsnadnější nebo nejzajímavější kořist. Volba záleží na prioritách a na odvaze muže lovce. Téměř rentgenovým zrakem zkoumají taneční parket i slečny okolo baru, aby našli předmět svého budoucího zájmu. Jakmile mají vybráno, hra může začít. Někomu vyhovuje lov téměř do krve a jiný lovec se spokojí se snadnou, ale téměř jistou kořistí. V obou případech však může být dosažení vytyčeného cíle a získání pozornosti zvolené dámy stejně náročné. Z počátku snadná kořist se totiž v závěru může stát katastrofou. Na první pohled poddajná a přítulná žena může nápadníka jedním slovem rychle odpálkovat, kdežto nepřístupná až přísná žena může lovci podlehnout již při prvním náznaku zájmu. Vše záleží na umění číst pohyby a potají vysílané signály.

Další typickou jarní diskotékovou situací je skupinové šílenství. Pánové se mnohokrát po zimě necítí v plné kondici, a proto vyráží na lov v tlupách, aby se vzájemně podpořili. Často v této době navštěvují diskotéky i společenství mužů, jejichž doménou většinou bývají vesnické zábavy. Tito pánové zavítají na nepřátelskou půdu pouze ve chvíli, kdy již mají ve svých obvyklých lovištích všechny ženy přebrané a hledají nová místa k seznámení a nové samičky k páření. Bohužel však tito muži do prostředí popových diskoték pasují jako kopřiva mezi růže. Ale i navzdory jejich typickému stylu chování a vyjadřování mají šance na solidní úlovek stejné jako všichni ostatní samci. Rozjařené, opilé a odvázané slečny se také chtějí bavit a při nedostatečném výběru samců se často spokojí s tím, co aktuální situace nabízí. V závěru tedy, ať jsou si strany jakkoliv vzdálené, dochází k příměří a všichni jsou, alespoň částečně a prozatím, spokojeni.