Vyhledávání

V Olomouci proběhne další ročník štafety na vozíku

Letošní, již čtvrtý ročník Olomoucké štafety na vozíku pořádaný Trendem vozíčkářů začíná 23. června v 9:00 hodin a bude trvat až do 9:00 hodin následujícího dne. Štafeta se totiž v Rudolfově aleji ve Smetanových sadech pojede 24 hodin nonstop.

Již tradičně se sportovně-kulturní akce Olomoucká štafeta na vozíku uskuteční den před Olomouckým půlmaratonem. Cílem celého závodu není projet okruh dlouhý 250 metrů co nejrychleji, ale zapojit do celého projektu co nejvíce lidí.

unnamed (2)

„Základní myšlenkou štafety na vozíku je, že invalidní vozík se stává prostředkem, který zajišťuje společné sportovní vyžití a zábavu pro všechny. Má za cíl zapojit co nejširší okruh lidí bez rozdílu věku, sportovní kondice či zdravotního omezení. Místo aby rozdělovala, spojuje. Namísto separování sjednocuje,“ vysvětlil předseda výboru Trendu vozíčkářů Milan Langer.

Nepřetržitý řetězec jízd má potom za cíl podtrhnout myšlenku integrace ve sportovních oblastech a oproti spoustě jiných měst neumožňuje zapojení osob na invalidních vozících.

„Není to záležitost jen prázdného vyjádření solidarity. Neúčastním se proto, že pouze demonstruji solidaritu s druhými, ale proto, že mě to baví, že na vozíku štafetu jede můj kamarád, ať už chodící nebo ne. Je tedy naprosto jedno, jestli na jejím konci můžu z vozíku vstát, nebo pojedu dál,” dodal Langer.

unnamed (3)

Absolventi štafety se budou moci sami rozhodnout, zda chtějí okruh absolvovat vícekrát. Každý jezdec bude zapsán do startovní listiny pouze jednou bez ohledu na počet ujetých kol a po absolvování trasy obdrží pamětní náramek.

Součástí akce je také kulturní program. Na dvou koncertech vystoupí finalista Česko Slovenské SuperStar Martin Šafařík, a to v pátek 23. června v 11:00 a v 17:00 hodin.

Kromě Šafaříka štafetu navštíví i spousta významných osobností Olomouckého kraje a zúčastní se také žáci základních a středních škol, členové sportovních klubů nebo týmy různých olomouckých spolků, institucí či firem.

Už nyní se můžete podívat na videospot Olomoucké štafety na vozíku zde, a nebo celou akci sledovat na facebookových stránkách události.

unnamed