Vyhledávání

Letošní sezónu olomoucké talk show DH v DH otevřel herec Hynek Čermák

V již tradiční olomoucké talk show DH v DH se jako první host v letošní sezóně představil herec Hynek Čermák. Před vyprodaným sálem Divadla Hudby ho ve středu 20. září zpovídal moderátor talk show David Hrbek. Povídání se točilo okolo herectví v divadle i filmu, režírování, audioknihách nebo fotografování aktů.

Moderátor David Hrbek se dlouho vyptával na jeho angažmá v Dejvickém divadle, jehož členem je Čermák od roku 2010. „Lidi v Dejvicích jsou fakt inspiračním zdrojem. Včetně [Miroslava] Krobota, kterej nikdy nic neříká a nikdy se nijak netváří. A přesto je to inspirující,“ pobavil diváky v sále dvojnásobný otec. Herec a fotograf v jedné osobě si s Hrbkem povídal zhruba hodinu a půl. Diváci nejednou propukali v smích. Například díky odpovědi na otázku proč hraje v divadle. „Hele, já nic jinýho neumím. Dělám to už dlouho a platí mi za to tak, že z toho utáhnu sociální a zdravotní,“ odpověděl jednoduše bývalý bodyguard.

DH - obsah2

Letecká škola mu nevyšla

Čtyřiačtyřicetiletý herec na sebe prozradil, že se zhruba 18 let nedotkl alkoholu, dnes si ale rád dá červené víno. Místo popíjení ze sebe emoce dostával střílením. Původně se hlásil na leteckou školu, ale nedostal se tam, protože je, jak sám o sobě řekl, blbec. Nikdy by nehrál v reklamě na politickou stranu. Profesionálního bodyguarda pozná i v civilu na první pohled. Médiím nevěří, jelikož často píšou o něm samotném. „Vy něco řeknete a projde to přes čtyři pusy a pět hlav a výsledek je taková tichá pošta. Většinou je to, co jsem řekl, tolikrát zkreslený, že devadesát procent z toho vůbec není pravda,“ tvrdí.

Na konci pořadu měli možnost pokládat otázky Hynku Čermákovi i samotné publikum. Po skončení talk show se držitel Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Nevinnost ještě chvíli zdržel a svým fanouškům ochotně věnoval podpis nebo se s nimi vyfotil či na chvíli popovídal.

DH-obsah

V průběhu večera třikrát vystoupila kapela Tak Co?, ve které účinkoval i samotný moderátor David Hrbek. Tradičního hudebního doprovodu od skupiny Loco Poco se návštěvníci dočkají v příštích dílech. První bude následovat už v pondělí 9. října. Moderátor David Hrbek bude tentokrát zpovídat Theodora Pištěka, automobilového závodníka, výtvarníka a držitele Oscara za kostýmy k dnes legendárnímu snímku Amadeus. V průběhu listopadu a prosince se Olomoučané mohou těšit na novináře Karla Hvížďalu nebo herce a režiséra Miroslava Krobota.

autor: Pavla Mrázová