Vyhledávání

Tour de sekáč: Německo, USA i Anglie, v Uhelné si vybere každý!

Týden se s týdnem sešel a opět tady pro vás máme echo z módní sekce, která informuje, kam zajít pro dávku inspirace i stylu, i když stálý status vaší peněženky je „chudý šmudla“. Tentokrát se podíváme do skrytého sekáče v Uhelné ulici, který vás jistě překvapí rozmanitostí zboží i zemí dovozu.

Musím se vám přiznat, že už pomalu začínám přemýšlet, kam jsme společně s Peťou ještě nezavítaly a nepřinesly vám recenzi. Naštěstí je Olomouc zlatá žíla všech sekáčů, takže do konce semestru jistě nebudete mít o naši rubriku nouzi. Cestou do školy přes Dolní náměstí mě u Masných krámů zaujala poutavá cedule s usměvavým smajlíkem lákající k návštěvě nového second handu. Ihned po přednášce jsem se tedy vydala na průzkum.

Nutno říct, že prodejna se před svými zákazníky malinko schovává, na druhou stranu však o sobě dává vědět prostřednictvím cedulí a šipek. Dostanete se k ní nejen průchodem Masných krámů, ale i boční uličkou směřující na Horní náměstí (za rohem restaurace Dési).

Na konci šipkové navigace docházím k obchodu, který mě na první pohled upoutá rozmanitou výlohou. Dětské dupačky vedle letních šatů, v rožku výkladu vidím i pánský sportovní komplet. Zdá se, že slogan „Zde si vybere každý“ opravdu platí. Hurá dovnitř!

DSC_0638

Na první pohled prodejna upoutá svými přeplněnými regály, hojnost zboží je tady patrná hned v prvních okamžicích. Mimo kopy zboží mě také přivítá malé dítko na tříkolce. „Nebojte, obvykle je to tady bez dětí,“ pronese s úsměvem milá paní prodavačka. Blízko hlavního vstupu zaregistruji pánskou a sportovní módu, dámské kalhoty a svetry. Zalovím v regálu, abych se mohla podívat na kvalitu zboží a to hlavní – cenu. Upřímně, nestačím se divit. Krásný zánovní svetřík ze Zary za 60 korun? Wow, štípněte mě někdo. Krasojízda skrz regály pokračuje a stále více se utvrzuji v názoru, že mít o pár čísel menší velikost, odejdu s přeplněnými taškami.

Zboží je řazeno podle svého typu – svůj štendr tady má pánská sekce, dámské svršky, kalhoty, šaty i jiné. Všechno je navíc přehledně označeno cedulkami, což chválím. Jelikož je léto na spadnutí, je tomu přizpůsoben i sortiment obchodu. Kromě krásných letních šatů či pestrobarevných halenek si zde můžete zakoupit třeba i zbrusu nové plavky, a to vskutku originální modely v retro designu, který v posledních letech zažívá velký boom. Květiny, proužky, geometrické vzory – nic není problém.

DSC_0624DSC_0630

Potěšena jsem i vzhledem k výběru větších velikostí. Pro boubelky zde najdete vše od kalhot přes halenky až po krásné šaty. Výběr sice není tak rozmanitý jako pro dámy a slečny s velikostí 36, při troše štěstí však můžete narazit na vážně stylové kousky v dobrém stavu a za pár korun k tomu.

DSC_0634

Na své si zde přijdou i maminky, jelikož dětský sortiment má taktéž svou rozsáhlou sekci. Dupačky, bodyčka, trička i tepláčky, co je jen libo, tady najdete za hubičku. Navíc, maminky, pokud si chcete v klidu vybrat bez dítka v patách, stačí jej ponechat v dětském koutku, kde se může zabavit hračkami či namalovat obrázek.

DSC_0632DSC_0627

Musím říct, že tato prodejna se v mém osobním žebříčku umístí určitě v TOP 5. Dopomohla si nejen přijatelným zbožím z dovozu z Německa, Anglie či Spojených států, ale hlavně příznivými cenami, které potěší každou studentskou peněženku. Třešničkou na dortu poté byla milá a vstřícná obsluha, která vám ráda poradí, když budete v nesnázích. Sekáč, kde si vybere vskutku každý, má otevřeno každý všední den od 9 do 17 hodin. Sama mu s úsměvem spokojené zákaznice dávám plný počet deseti hvězdiček.

DSC_0641