Vyhledávání

Akademik: Street dance? Tančím, jako by se nikdo nedíval

Zápočtový týden je tady a s ním přichází i můj poslední článek semestru. A protože už jsem v Akademiku zkusila takřka vše, nezbývá mi tentokrát nic jiného než jít na lekci street dance.


Než ale začnu psát o samotném tanci, chtěla bych na tomto místě poděkovat všem svým pravidelným čtenářům. Ano, oběma. Takže tedy oficiálně: Děkuji (ahoj Madli, ahoj Marťo).

Teď už ale ke slíbenému street dance. Na středeční lekci přicházím plna obav, tanec není zrovna můj šálek kávy. Snažím se ale infiltrovat do skupiny a splynout s okolím. Tato má strategie končí asi po minutě, kdy si mě všímá trenérka. „Ty jsi tu nová, že? A už jsi někdy tančila hip hop?“ ptá se mě a já znejistím. Pak se ale rozhodnu zalhat. Jasně že jsem tančila hip hop. Dělám to dnes a denně.

Po této úvodní rozpravě však už přichází malé rozehřátí. Nečekejte ale nic náročného. Krátké protažení svalů a jde se na věc. Celá hodina je věnována písničce Eda Sheerana Shape of You. Jak je mi záhy vysvětleno, výběr hudby je na přání a nějaká z přítomných slečen je patrně fanynkou britského zpěváka. Jsem spokojená. Když už mi nepůjde tanec, aspoň můžu poslouchat Eda, že.

Učíme se sestavu, která je směsicí více stylů. Rovnou se omlouvám, že vám je všechny nepopíšu a nevysvětlím, ale opravdu se v tom nevyznám. Postupně přidáváme další a další kroky. Nejprve si je procházíme jen s počítáním (tedy bez hudby), poté si to zkoušíme „s Edem“. Párkrát taky zjišťujeme, že nám choreografie nevychází, a ani lektorka se nemůže dopočítat. Nakonec ale trochu improvizujeme a počet kroků tak uzpůsobujeme hudbě.

Sestava není nikterak komplikovaná. I já, absolutní motovidlo, se příliš neztrácím a zvládám si vše zapamatovat. Když pak na konci tančíme v kruhu, snažím se hlavně nedívat na ostatní. Jejich ladné pohyby by mě jen zbytečně znervóznily. A na street dance přeci člověk nejde kvůli tomu, aby vynervovaně pokukoval po ostatních, ale aby si užil vlastní pohyby.

Zdroj fotek: Loveballet.co.uk

Pavlína Vítková

Výplňový text, než si autor doplní info.