Vyhledávání

Terne Čhave mají elán jako mladí kluci

Vystoupení romské kapely Terne Čhave potěšilo ve středu 23. října nejednoho milovníka etnické hudby. Od osmi hodin večer si v olomouckém Jazz Tibet Clubu užívali neskutečný příval energie. Kapela se po dvouleté koncertní pauze dala znovu dohromady a Olomouc se stal jednou z jejích dalších zastávek.

 

Zelení_3 

Sedmičlenná kapela Terne Čhave, což v překladu znamená mladí kluci, zahrála převážně tradiční romskou hudbu doplněnou jazzem, rockem a blues. Band ve složení kytar, bicích, houslí a akordeonu bývá považován za jednu z nejlepších a nejúspěšnějších romských skupin v Čechách. Není tedy divu, že se klub zaplnil do posledního místečka. Zazněly především písně z posledního alba s názvem More, love!, jehož anglický překlad „více lásky“ kontrastuje s romským  „hele, prachy“.

Rom’n‘roll kapely připomínající legendární Gipsy King nenechal nikoho chladným. Obzvláště poutavě působil zejména procítěný a energický projev sympatického kytaristy a lídra kapely Gejzy Bendiga.  Většina návštěvníků se pod pódiem vlnila do rytmu hudby a nasávala vynikající atmosféru, kterou kapela vykouzlila.

Těm, kteří vystoupení nestihli, posíláme aspoň odkaz na písničku Aj jaj jaj 

Foto: Jana Ščamburová