Vyhledávání

Šantovka: den první

Po dvacetiměsíční výstavbě se největší nákupní centrum Olomoucka dočkalo slavnostního otevření. Pro VIP hosty se otevíralo už ve čtvrtek, pro veřejnost se však galerie Šantovka otevřela až v pátek v devět hodin ráno. První návštěvníky čekal kromě dvou stovek obchodů i zábavný program, jímž provázeli herci Ivana Jirešová a Petr Vágner. Ten trval i po celý otevírací víkend.

santovka2

Šantovka stojí na březích Mlýnského potoka u tržnice. Řada obyvatel Olomouce s výstavbou obří obchodní galerie  blízko historického centra nesouhlasila, soudě podle návalu při otevíračce si ale Šantovka přece jen našla i příznivce.

Desítky lidí před vchodem čekali více než hodinu před samotným otevřením centra a obchody praskaly ve švech celý víkend. Své potenciální zákazníky lákaly slevovými kupony a dalšími triky. „Budu sem určitě chodit často,“ sdělila Ivaně Jirešové mladá slečna, která na opening dorazila s kamarádkami. Kromě asi dvou set obchodů nabízí Šantovka i multikino se šesti sály, bowlingové centrum a divadlo zaměřené především na rodiny s dětmi.

santovka4

Hlavním lákadlem slavnostního otevření byl však doprovodný program. Na malém vnitřním pódiu vystoupil v deset hodin dopoledne Ivan Mládek a jeho Banjo Band. Hned po něm se na stagi objevila dětská zpěvačka Míša Růžičková. Komu vyhládlo, mohl si zajít do prvního patra na krájení  dortu. Později moderátorská dvojice přivítala na pódiu náměstka primátora města Olomouce Ladislava Šnevajse. „Přeji návštěvníkům skvělé nakupování,“ vyjádřil se náměstek předtím, než tenista Tomáš Berdych alias „tvář Šantovky“ přestřihl vstupní pásku do galerie.

Na vnitřním pódiu program pokračoval v podobě módních přehlídek a tanečních show. Na venkovním stagi zazpívala Dara Rolins, Monika Bagárová, objevila se i slovenská parta Peter Bič Project. Michal David sice nakonec přijet nemohl, diváky ale přesto potěšilo „překvapení na závěr“. Před galerií si na ně počkaly početné davy – a udělaly dobře. Organizátoři připravili třicetiminutovou multimediální laserovou show s působivou choreografií, velkoplošnými projekcemi a pyrotechnickými efekty. Do překvapení se zapojila i slovenská akrobatická skupina Vertigo, známá ze soutěže Česko Slovensko má talent. Její členové předváděli nevídané kousky zavěšení několik desítek metrů nad zemí na obrovské krychli. Celý program skončil velkolepým ohňostrojem.

santovka9

Velký den D (nebo spíš Š) tímto skončil. Uvidíme, jestli nová galerie obstojí i v těch běžných.

[flagallery gid=79]