Vyhledávání

RECENZE: Jak se dá od nešťastné lásky dojít až k šílenství

Víte, že zlomené srdce a nešťastná láska můžou být klinické termíny? A jak lehce se z nevinného flirtu stane láska neopětovaná, která vás může dovést až k šílenství? V knize Posedlost láskou a jiná znepokojivá odhalení líčí autor Frank Tallis několik příběhů na toto téma.


Kniha je řazena mezi beletrii a vyskytuje se v ní i spousta přímé řeči. Autor zde využil svých zkušeností, protože je nejen britský spisovatel, ale i klinický psycholog. Ve dvanácti příbězích vysvětluje a popisuje sezení s lidmi, kteří si prošli, nebo procházejí neopětovanou láskou, nezdravou žárlivostí nebo extrémní zamilovaností.

Vysvětluje, že všechno, co je spojené s láskou, není úplně tak normální, jak se na první pohled jeví. Dočtete se, co to je a jak vzniká Capgrasův blud nebo že abnormální láska není šílenství, ale úplně jednoduchý Clérambaultův syndrom, který sice nelze vyléčit, ale dá se dostat alespoň pod kontrolu.

Dozvíte se také, že skrývaná homosexualita se může projevit homofobním chováním a výchova v dětství nás bude doprovázet celý život, pokud jsme měli špatný příklad v rodičích, nebo jenom jednom z nich, dost možná pro nás nebude lehké navazovat mezilidské vztahy.

Kniha je velmi čtivá, ať už svými zajímavými příběhy, které jsou sice vymyšlené, ale diagnózy v nich jsou skutečné, nebo přímou řečí, která příběhům dodává na věrohodnosti a atraktivitě. Každý, kdo si prochází špatným vztahem, krizí nebo má pocit, že se potýká s až moc velkou nezdravou žárlivostí, by si měl knihu přečíst.

Knihu můžete pořídit zde.

Foto: Anna Havlová

Anna Havlová

Milovnice hudby a dobrého jídla. Hrdá na to, odkud pochází.