Vyhledávání

POZVÁNKA: Sportem pro dobrou věc

Asociace studentů speciální pedagogiky a Akademik sport centrum Univerzity Palackého pořádají v úterý 17. dubna benefiční cvičení. Odpoledne od 15:00 do 20:00 si můžete přijít zacvičit do sportovní haly UP a vyzkoušet si různé sporty. Za lekci, kterou si sami vyberete z pestré nabídky, dáte jen 60 korun a přispějete tak na pomoc potřebným. Tak přijďte!

Benefičního cvičení, které se koná 17. dubna, se může zúčastnit každý – student UP, ale i široká veřejnost. Vybrat si můžete z mnoha lekcí, například tabatu, intervalové cvičení na spálení tuků, zumbu, taneční fitness program, klasický aerobic nebo kardio box a stretching. Jednotlivé lekce začínají vždy každou celou hodinu a jsou vedeny zkušenými předcvičujícími. S sebou si musíte přinést pouze cvičební úbor a 60 korun, které budou následně věnovány na dobrou věc.

„Každým rokem pořádáme vánoční či velikonoční jarmarky, jejichž výtěžek vždy putuje na dobrou věc. Letos jsme chtěli v ,tradici' pokračovat, ale chtěli jsme vytvořit něco nového. Proto vznikl nápad udělat benefiční cvičení,“ říká za Asociaci studentů speciální pedagogiky Lucie Václavíková. Ve spolupráci s Akademik sport centrem UP tak začali studenti připravovat benefiční cvičení, kterého se můžete zúčastnit i vy.

Vybrané peníze poputují na léčbu chlapce trpícího vzácným onemocněním – mukopolysacharidózou. Jde o metabolické onemocnění, které se projevuje neschopností těla štěpit mukopolysacharidy, což má za následek střádaní odpadních látek v těle. To způsobuje celkový opožděný růst, volnost kloubů, zákaly rohovky, poruchy sluchu a mnohé další.

Celá akce se koná pod záštitou rektora Univerzity Palackého a za podpory Českého rozhlasu. Neseďte proto doma, vyražte si zacvičit a přispět tak nejen k vašemu zdraví, ale i ku pomoci!

Hana Jínová

Bývalý šéfredaktor Heleny v krabici. Ztracený žurnalista, sakrastický historik, overthinker a nadšený milovník zvířat. Jako hlavní životní motto prezentuje "Peču, tedy jsem", pravda je ovšem jiná a dalo by se říct spíše, že má víc štěstí, jak rozumu. Což dokazuje i její bakalářský titul.