Vyhledávání

Nákupy pro seniory, finanční sbírka, dobrovolnictví. Olomoucká charita je připravena poskytnout pomoc potřebným

Charita Olomouc reaguje na situaci v důsledku potřebných opatření proti šíření nového typu koronaviru. Všem seniorům nad 70 let, kteří nemají v dosahu své blízké, nabízí možnost nechat si nakoupit potraviny a drogistické zboží. Pro jedince a rodiny na Olomoucku ocitající se ve finanční nouzi navíc vyhlašuje finanční sbírku Darem proti koronaviru. Charita zároveň uvítá další zájemce a dobrovolníky, kteří jsou ochotni nabídnout svoji pomoc při šití roušek, rozvozu nákupu seniorům, nebo v přímé péči ve službách.

Služba nákupu a rozvozu potravin a drogerie pro seniory je dostupná na území města Olomouce, lze ji využít od pondělí do soboty. Poskytovaná služba je zdarma, zájemci platí pouze za úhradu nákupu. Každý potřebný senior může nákup čerpat dvakrát za týden. Charita je schopna denně zásobit stovky klientů, od pondělí chystá zajištění vyzvedávání receptů a léků.

Je milé, že se našlo tolik dobrovolníků, kteří se nebojí nabídnout svoji pomoc a stejně tak nás těší, že je tolik lidí, kteří se nebojí si o pomoc říct,“ uvedl ředitel Charity Olomouc Petr Prinz. O nákup je možné požádat telefonicky na číslech: 731 631 967, 604 226 834 a 604 293 003 nebo prostřednictvím e-mailu: nakupy@olomouc.charita.cz

V důsledku nutných opatření spojených s šířením onemocnění COVID-19 vyhlašuje Charita Olomouc finanční sbírku Darem proti koronaviru na pomoc lidem v nouzi. Sbírka má za cíl finančně podpořit ty, kteří se v důsledku nutných opatření ocitli v nelehké finanční situaci. Jedná se jak o jedince, kteří jsou odkázáni pouze sami na sebe, tak i o celé rodiny s dětmi. Přispět je možné na Darujme.cz nebo bankovním převodem na účet 115-1405220217/0100, variabilní symbol: 1701.

Charita rovněž vítá každého, kdo by byl ochoten v těchto nelehkých dnech nabídnout pomocnou ruku a zapojit se do dobrovolnické činnosti. Zájemci se mohou přihlašovat prostřednictvím formuláře http://bit.ly/koronavirus_pomoc.

Organizace se také obrací na veřejnost s prosbou o roušky. „V našich sociálních a zdravotních službách máme stále nedostatek roušek pro naše klienty a zaměstnance. Budeme vděčni jak za zajištění materiálu pro výrobu roušek, tak za pomoc při jejich šití,“ sdělilakoordinátorka Kateřina Steinerová. Roušky charita využije pro zaměstnance v sociálních službách při péči o seniory a lidi bez domova.

Charita se snaží pokrýt všechny oblasti, kde by její pomoc byla prospěšná. „I když sami cítíme obrovská omezení a výpadky, o to více chceme nabrat síly, abychom na Olomoucku obstáli a pomohli těm, kteří se ocitají v nouzi. Chceme být připraveni poskytnout potřebným v okamžiku krize rychlou pomoc jak materiální, tak finanční,“ přiblížil Petr Prinz, ředitel Charity Olomouc.

Více informací najdete pod tímto odkazem.

Text: Eva Štefková
Foto: Pixabay