Vyhledávání

Menza: Poprvé to nemusí být vždy špatné

Říká se, že poprvé to nebývá nic moc. Záleží samozřejmě na tom, co máme na mysli. Začal nám další semestr, s ním i podzim. Menza Heleny v krabici je samozřejmě zpět a přináší další rýpavé hodnocení nabízených jídel z minulého týdne. Dnes dokonce speciál v podobě první pizzy za poslední rok. Sedněte, odložte učení nebo pivo a čtěte.

V první řadě bych rád přivítal nové kousky na naší univerzitě, dále kolegy ze druhých ročníků a pak všechny ostatní. A samozřejmě čtenáře Heleny v krabici. Připravili jsme pro vás nový web, jak sami nejspíš vidíte, tak nám ho koukejte pochválit. No a co bych to byl za "recenzenta", kdybych nezačal rýpat, že jo.

Takže v první řadě jste si určitě všimli, že naše menza zrušila bufet s denní nabídkou. Abych byl přesnější, tak Tipy menzy byly přejmenovány na Denní nabídku a původní Denní nabídka byla zrušena úplně. Pro ty z vás, kteří se o tomto dozvěděli poprvé, může mrzet, že jste na UPOL přišli pozdě. Protože z front, tvořících se u denní nabídky, určitě nejste nadšeni. Nemluvě o tom, že menza zdražila jídla. Jedna kolegyně si stěžovala na to, že jídla, která za to stála, se častěji opakují a kvalita poklesla. Nemohu posoudit, jelikož jsem od začátku semestru navštívil menzu celkem dvakrát. Co však mohu říct je, že tato návštěva stála za to. Poprvé jsem si totiž objednal pizzu s kuřecím masem.

[caption id="attachment_32427" align="aligncenter" width="600"]dav Pizza: Pizza s kuřecím masem (kuřecí prsa, steril. rajčata, steril. kukuřice, sýr cihla, oregano)[/caption]

Vzhledem k návalu hladových studentů jsem s kolegy musel na pizzu čekat zhruba čtvrt hodiny. U výdeje byl totiž jen jeden kolega a létal z místa na místo. Nevadí, alespoň více vyhládlo. Mým šťastným číslem se stala padesátka. Krásné číslo, pokud se nejedná o věk. Po usednutí a vizuální analýze jsem byl překvapen, že je pizza poměrně bohatá, se spoustou sýra. To já možu. Kuřecí nudličky nebyly nijak zvlášť ochucené, což mě osobně ani nevadilo. Pousmál jsem se také nad stylem krájení. Tradiční kráječ pizzy v menze asi nemají. Nevadí. Po konzumaci jedné poloviny mi proletělo hlavou, že by příště měli ubrat těsta. Především u okrajů. Oceňuji však, že pizza nebyla nijak zvláště mastná. Chuťově vydařená, žádné hromady oregana a podobně. Sice šetřil s tou kukuřicí, jelikož u kousků, kde se jí nacházelo více, trochu přebíjela chuť pizzy. Pachuť sterilované kukuřice z plechovky šla silně cítit. Ale jinak spokojenost.

Když se lidí zeptáte, jaká byla jejich první zkušenost s pizzou v menze, většina z nich vám nedá moc příjemnou zpětnou vazbu. Já však mohu říct, že jsem byl spokojen, dokonce příjemně překvapen. Ne, že bych plánoval toto jídlo nějak vyhledávat, narazím-li ale na kuřecí pizzu, rád si to zopakuji.

Pizza s kuřecím masem (kuřecí prsa, steril. rajčata, steril. kukuřice, sýr cihla, oregano), 51 Kč, konečná známka: 2

Michal Bajnok

Novopečený šéfredaktor Heleny v krabici. Poznáte mě podle vojenské bundy, lehkého kulhání a knihy, kterou pročítám někde u piva.