Vyhledávání

POZVÁNKA: Kultura jako „z jiného světa“? Zažij Japonské jaro v Olomouci

Japonské jaro, festival japonské kultury v Olomouci, otevře své brány od 2. do 31. března. Letošní šestnáctý ročník nese název „Z jiného světa“ a jeho návštěvníci budou moci pomyslně zavítat do vod Tichého oceánu, aby okusili atmosféru kompletně "jiného světa", tajuplného Japonska.

Festival je pořádaný Japonským klubem Olomouc, který funguje jako studentský spolek pod záštitou Katedry asijských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé přednášky, workshop kaligrafie, a dokonce i koncert japonské zpěvačky Nao Higano.

Japonská kultura je natolik odlišná, že by se mohlo zdát, že snad pochází z jiné planety,“ říká Barbora Ševčíková, studentka magisterského programu oboru japanologie, „proto jsme pro letošní ročník zvolili téma Z jiného světa,“ doplňuje. Cílem celého festivalu je přiblížit japonskou kulturu té české, i když se to na první pohled může zdát nemyslitelné.

Cestu japonské mangy návštěvníkům představí oceňovaná kreslířka Emi Mikoto. O tom, jak se dostat do Japonska tak, aby se vám z toho nezbláznila peněženka, poví Pavlína Riedlová, studentka oboru Japonská filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci a zarytá fanynka Japonska, která tuto zemi procestovala křížem krážem v autě i na kajaku. Tajemství ladné kaligrafie odhalí David Moeljadi, absolvent Tokijské univerzity a Technické univerzity Nanyang v Singapuru.

Festival je otevřený nejen znalců výchdní kultury a jejím nadšencům, ale také nováčkům. Kompletní rozpis všech workshopů, přednášek a promítání najdete na webových stránkách Japonského klubu Olomouc.

Více informací, včetně podrobného programu, najdete na: http://jaro2020.japonskyklub.cz/.

 

Fotky: Japonský klub Olomouc, Pixabay

Sára Poloučková

Chodím pozdě, ale na víno vždy včas.