Vyhledávání

KAVÁRNY: Vezměte si svou kávu, kam jen chcete!

I přes nebývale chladné počasí minulých dní máme jaro. A to doslova volá po příjemné procházce po parku, či posezení na lavičce s kelímkem dobré kávy. Obujte proto tenisky, vezměte někoho s sebou, vyzvedněte si svůj nápoj v Traffic Coffee a vychutnejte si ho v Čechových sadech.

Po roce neustálého ježdění přes tramvajovou zastávku Nádraží-město a po doporučení jedné známé jsem se jednoho zářijového dne vydala do malinké kavárny na Palackého ulici. A od té doby jsem tam byla skoro pořád! Traffic Coffee vzniklo před několika lety na místě, kde se původně nacházela trafika. Dnes lákají na (nejen) kávové speciality.

Kavárna se nachází na kraji Čechových sadů, a jak jste již nejspíš pochopili, najdete ji hned u tramvajové zastávky Nádraží-město. Malý podnik, který prodává kávu převážně s sebou, si zaslouží vaši pozornost.

V poměru k ceně je kvalita kávy opravdu vysoká. V nabídce najdete espresso, espresso lungo, cappuccino, latté a flat white. Kávu odebírají z lokálních pražíren a její nabídku pravidelně obměňují. Zajisté nepohrdnete ani sladkými či slanými dezerty, které rovněž dodávají lokální výrobci. Některé dezerty jsou vhodné i pro celiaky. Své občerstvení si můžete odnést s sebou domů, pochutnat si na něm na lavičce v parku nebo si jej zkonzumovat u malého stolečku s výhledem na Palackého ulici.

Pokud nemáte chuť „jezdit až na Nádraží-město“, nezoufejte! Traffic Coffe má svou malou pobočku také přímo v centru Olomouce. Najdete ji ve Ztracené ulici směrem na náměstí Republiky a jmenuje se Traffic OKNO Coffee. Nabídka je stejná, a proto neváhejte a kavárnu navštivte. Na obou pobočkách na vás čeká milá obsluha, která dělá svou práci s láskou.

Kavárna Traffic Coffe na Palackého ulici má otevřeno od pondělí do pátku od 7:15 do 18:15 a v sobotu od 10 do 16 hodin.

FOTO: Nikola Sedmáková, facebookové stránky Traffic Coffee

Nikola Sedmáková

Studuji českou filologii se zaměřením na editorství. V Heleně působím od roku 2017 jako editorka a příležitostná redaktorka nebo korektorka tisku. Najdete mě také jako editorku na Dobrých zprávách. Jsem vášnivá knihomolka, kávičkářka a (k nelibosti druhých) grammar nazi.