Vyhledávání

Hledáte materiály pro studium angličtiny?

Databáze českých a zahraničních online zdrojů angličtiny je to, na co jste čekali. Jste-li zkušený vyučující, najdete zde nové materiály a možnosti pro své studenty. Jste-li nadšený začínající samouk, postavíte se na pomyslný „anglický rozcestník“ a vydáte se, kudy se vám zlíbí.

Skutečný anglický rozcestník nabízí katalog tématicky rozdělených online zdrojů do tří hlavních skupin – procvičování angličtiny, studium a výuka angličtiny a zvláštnosti angličtiny. Na seznamu webových stránek, v němž každý odkaz doplňuje krátký popisek konkrétního zdroje, se podíleli zkušení učitelé a aktivní studenti anglického jazyka.

Unikátnost, a hlavně užitečnost rozcestníku spočívá v rozsáhlém zmapování nejen českých zdrojů, ale i těch zahraničních. „Řada těchto materiálů je obtížně vygooglovatelná, proto je katalog pro studenty velmi užitečný,“ uvedl Jan Bednář, jeden z tvůrců katalogu a student Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví v Brně.

Používáte-li web, který nenaleznete v seznamu, neváhejte se ozvat na e-mail honza.petr.bednar@seznam.cz. Tvůrci také vybízejí ke sdílení rozcestníku, aby pomohl co nejvíce lidem.

Good luck!

zdroj obrázku: pixabay.com

Štěpánka Némethová

Studentka s hlavou v oblacích a nohama na zemi. Když neví co říct - usmívá se.