Vyhledávání

Frontmanka United Flavour: Do Olomouce se ještě vrátíme.

Carmen je zpěvačkou a frontmankou United Flavour. Pochází ze Španělska, kde vystudovala hru na klavír a získala diplom z žurnalistiky. Po škole se přestěhovala do Prahy, kde zpívala tři roky s kapelou Hermakuti. Po jejím rozpadu spolupracovala s mnoha DJs a MCs (Henry D, Dj Mosquito). „Při vystoupení máme tolik energie, kolik nám diváci dají,“ říká.

Dnes večer byl váš koncert výborný. Myslím, že to šlo poznat i na divácích, kteří s vámi drželi tempo celé ty tři hodiny. Jak jste si to užili vy? No my jsme si to užili hrozně moc. Olomoucké publikum je skvělé, určitě se sem ještě rádi vrátíme. Bylo to náročné, ale my prostě hrajeme tak dlouho, dokud to diváky baví. Máme prostě tolik síly, kolik nám publikum předá.

Právě objíždíte vaše zatím největší turné a představujete nové album Attitude. Je to vaše v pořadí druhá deska. V čem si myslíte, že se liší od debutového alba Unity? Jo, v plánu máme devatenáct koncertů po Česku a Slovensku. Teď jsme zhruba ve třetině naší cesty. Začínali jsme v Praze v Paláci Akropolis, kde jsme pokřtili desku, a končit budeme zase v Praze, ale v Lucerně. Tam to bude takové větší. Na novém albu máme víc hostů než na Unity. Za všechny bych mohla uvést skvělého Konshense trojici Ward 21 nebo Bratta ze španělské skupiny Cañaman. Na celé desce se vlastně podílelo, pokud to dobře počítám, snad čtrnáct lidí. A to je na ní sedmnáct písní. Co se hudby týče, řekla bych, že na Attitude je více RNB, možná více latinské hudby. Snad je i více taneční než Unity.

Vaše hudba je směs mnoha žánrů a různých hudebních prvků, jak se vám daří dát všechno dohromady tak, aby to fungovalo? Djei (baskytara, vokály): Vám se to tady v Česku může zdát hodně zvláštní a exotické, protože na to nejste zvyklí, ale pro mě (Djei pochází z Pobřeží slonoviny pozn. red.) je to normální. Ani tam těch rozdílů tolik necítím, protože ty žánry mají společné kořeny. Třeba reggae a RNB jsou navzájem hodně propojené a ovlivněné. Takže vám, když se zdá, že kombinujeme hodně žánrů, pro mě to je pořád třeba reggae, ale v takovém širším pojetí.

Co plánujete, až skončíte turné? Dáte si pauzu nebo začnete připravovat novou desku? Carmen: Někdy kolem Vánoc bychom chtěli vydat akustické album, které bude určitě doprovázet několik koncertů. Takže na tom budeme asi po turné pracovat. Pauzu mít nebudeme, určitě ne tady Djei, ten pořád něco musí dělat. Djei: Já mám ještě několik projektů mimo United Flavour, takže se vážně nezastavím. Něco máme v plánu třeba s U-ceem a tak dále.

A co dnes večer, chystáte se ještě na afterparty nebo už toho máte dost? No vzhledem k tomu, že zítra a pozítří zase hrajeme, tak už to dneska asi zabalíme a půjdeme spát. Jinak bych si ještě dneska vykřičela hlas a ten zítřejší koncert by nedopadl dobře.