Vyhledávání

Zasaď se o lepší svět a vyhraj cestu na Srí Lanku

Snili jste někdy o tom, že zachráníte zemi? Zastavíte hladomor, zabráníte znečišťování, pomůžete udržitelnému rozvoji, prostě a jednoduše změníte svět k lepšímu? Nyní máte možnost se realizovat, a dokonce vyhrát cestu na Srí Lanku.

Společnost Unilever, která je jedním z největších výrobců potravin a produktů pro péči o tělo a domácnost, přichází se soutěží Zasaď se o lepší svět. Není přece možné se neustále schovávat před problémy, se kterými se lidstvo potýká, ať už to je nedostatek vody, znečištěné ovzduší, stále se zvyšující teploty či nejisté zásoby potravin. Unilever si stojí za tím, že nejen firmy by se měly na řešení těchto problémů podílet. Proto se snaží přivést k zamyšlení širokou společnost. „Chceme mladým lidem ukázat, že i malé věci mohou způsobit velký rozdíl,“ říká Florin Trandafirescu, generální ředitel Unilever ČR a Unilever Slovensko. „Když se obyčejné každodenní věci začnou dělat jinak po celém světě, lze zásadním způsobem změnit svět k lepšímu,“ dodává.

 

piano-sostenibilita-ambientale-unilever-sustainable-living-plan

 

A o co se vůbec jedná? Soutěž Zasaď se o lepší svět vyzývá studenty vysokých škol z České a Slovenské republiky, aby své inovativní nápady v projektu zrealizovali a pomohli tak zlepšit svět a udržitelný rozvoj. Studenti prezenčního i kombinovaného studia ve věku 18 – 26 let mohou své projekty přihlašovat od 1. října 2014 do 31. prosince 2014 na webových stránkách Unlieveru. Tam také najdou plné znění soutěžních pravidel. Budoucí účastníci soutěže si mohou vybrat z pěti různých témat, kterými jsou výživa a zdravý životní styl, životní prostředí, potravinový odpad, diverzita na pracovním trhu a pracovní příležitosti pro mladé. 

Samozřejmě v tom nebudou sami a ke každému z projektů se vyjádří jeden z deseti vybraných mentorů soutěže, který se jim bude snažit pomoci nápad zdokonalit. V prvním kole vybere veřejnost dvacet projektů, které postoupí dále. Z dvacítky vybere odborná porota nejlepších deset. Snaha i nápad se cení, a proto budou nejlepší myšlenky dostatečně odměněny. A o jaké ceny půjde? Deset vítězných projektů odmění Unilever finanční podporou v hodnotě 70 000 korun. Všech deset děl se bude také prezentovat 27. února v Praze, kde porota vybere tři vítěze finančních cen a jedné speciální ceny, kterou je cesta na Srí Lanku.

Pokud alespoň zčásti toužíte něco zlepšit, přihlaste se. Nejde přece o hledání převratných myšlenek a nápadů, které by najednou změnily celý svět. I malý čin může znamenat velkou změnu!

Foto: unilevervyzva.cz