Vyhledávání

Tour de sekáč – Plný šatník za pár korun – to je Textile house!

Tento second hand je pro mě na vrcholku pomyslného žebříčku. Pěknou, téměř nenošenou košili či triko zde seženete klidně za stovku nebo dvě. Nebudu lhát, tyto pro studenty přijatelné ceny mi vykouzlily úsměv na tváři. Abych nezapomněla na to nejdůležitější, a to název – jedná se o second hand Textile house, který naleznete v Olomouci na Riegrově ulici.

DSCN1075

Myslím, že se nepletu, když řeknu, že poměrně velká část z nás navštěvuje second hand z důvodu, abychom něco málo ušetřili, ale měli ve výsledku více kousků než při návštěvě běžných kamenných obchodů, kde oblečení většinou není nejlevnější. A nebyly to jen ceny, co mi zlepšilo den. Aby moje recenze obsáhla opravdu všechno, musím veřejně pochválit i velmi milé prodavačky. Od samého začátku se mi věnovaly, ale ani náhodou nebyly vlezlé. To na mě jako zákazníka působilo velmi sympaticky a moje chuť koupit si něco na sebe byla tak ještě znásobena.

DSCN1083

Oblečení v Textile house se liší tím, že je dováženo z celého světa, dodávky jsou i z USA a ty údajně v jiných sítích second hand prodejen nenajdete. Na rozdíl od ostatních „sekáčů“ se nejedná o obchod zaměřený na zboží z konkrétní země, jako tomu bylo v jedné z předchozích zastávek – second handu a outletu Charley, kde je preferováno zboží z Anglie. Nejen řetězec, ale i zaměstnanci se snaží výrazně podporovat udržitelnou módu.

DSCN1102

Teď už přejdu k samotné recenzi. Obchod hned při vstupu působí úhledně. Veškeré oblečení je pověšeno na věšácích a opět se nejedná o typ „sekáč hrabárna“, což já za sebe hodnotím kladně, a pěkný kousek tak objevíte mnohem rychleji. Navíc vše bylo dokonale rozděleno podle barev, a tak pokud se vyznáte ve své barevné typologii a víte, co vám nejvíc sluší či v jaké barvě se nejlépe cítíte, zamíříte rovnou za svými favority. Tedy další ušetření času v dnešní uspěchané době. Barevné roztřídění mě nejvíce zaujalo na konci prodejny u kalhot, kde byl velký výběr a vše bylo dokonale rozděleno dle odstínů.

DSCN1088

Pánové ani děti nepřijdou zkrátka. Jsou zde vyhrazeny stojany pro ty nejmenší i pro naše drahé polovičky. Ač dětského oblečení není mnoho, dají se najít i pěkné, nově vypadající kusy. Stejně tak v pánských oděvech. Je zde například stojan plný košil, opět pěkně barevně rozdělen. Při mé návštěvě zde zrovna dva muži vybírali a nakupovali.

DSCN1077

Co jsem opravdu viděla v second handu úplně poprvé, byla plus size sekce. Kromě triček, halenek a košil zde byly i plus size kalhoty. Textil house u mě za toto získává pomyslný bod navíc. Protože opravdu každá žena se zde může pěkně a stylově obléknout.

DSCN1085

A abych pořád jen nechválila, i tady, jak tomu bývá v second handu, najdete kousky, které jsou kýčovité a typicky „sekáčové“.  Naleznete zde i můj neoblíbený stojan se spodním prádlem, kterému stále nemohu přijít na chuť. Ale tím se nenechte odradit. Protože kdo hledá najde, stačí si projít pár stojanů a pěkný kousek za pár korun je váš. Opravdu tedy stojí za to navštívit tento obchůdek nedaleko Horního náměstí. Textile house se pro mě samotnou stává prozatím vítězem a dávám mu pomyslných 10 hvězdiček z 10.

Petra Hanusová

Mám ráda dobré knížky a k tomu ještě lepší víno. A sem tam i něco zajímavého napíšu, třeba o módě nebo kultuře, protože to mě baví!