Vyhledávání

Tour de sekáč: Outfit za pár kaček? V Genesisu žádný problém!

V dalším dílu našeho seriálu Tour de sekáč se podíváme na oblíbenou zastávku mnoha milovníků olomouckých second handů. V uličce 28. října nedaleko Galerie Moritz se totiž skrývá opravdová zlatá žíla všech sekáčových nákupních maniaček – Genesis.

Na první pohled návštěvníka určitě upoutá velikost prostor, která je doopravdy obdivuhodná, a pestrost sortimentu, a to nejen jeho barevností. Bohužel, nebylo mi dovoleno použít fotky ze spodní části prodejny, pokusím se vám ji co nejlépe popsat. Pojďme si společně projít spodní patro obchodu. Hned u vchodu vás přivítá veselý pestrobarevný stojan se šátky a šálky, pultík s kasou a košík s plyšáky. Jakmile zdvořile pozdravím paní prodavačku, pouštím se do průzkumu. Svetříky a jiné svršky vyrovnané na ramínkách štendrů vytváří ohromnou barevnou masu, která hned při vstupu do obchodu udeří do očí. Naproti svetrům a mikinám jsou stejně uspořádána trička, na jiných regálech míjím pro změnu kalhoty, sukně či košile. Zboží je pěkně a přehledně uspořádáno podle barvy, od nejtmavších po světlé, a také typu, za což u mě prodejna dostává plus. Stejně tak jsou jednotlivé oděvy uspořádány i podle velikosti. Na své si zde přijdou drobné postavy, vysoké i baculaté, ty mají vyhrazený svůj celý stojan.

DSC_0587

Kromě oblečení vidím v sortimentu i boty nebo například dětské cyklistické přilby, které nevypadají nijak opotřebené a mohou za pár korun určitě ještě dobře posloužit, nebo i slušivé dámské lodičky.

Zvědavost mě žene po schodech do horního patra. Tam mě přivítá stojan s pyžamy a košilkami, které se se stoupajícími teplotami budou jistě hodit. Naproti spacímu oblečení visí stojany s dámskými kalhotami, opět v nepřeberných velikostech, barvách a provedeních. Když procházím uličkou dál, míjím bundičky, rifle i džínovky, pánská trička, a k mému překvapení závěsy a záclony. Konec regálu se záclonami však skrývá ještě větší překvapení, a to pánské kravaty. Inu, každý kousek prostoru se musí využít. V zadní části spodního patra už najdete jen převážně dámské kabelky a boty, sem tam nějakou hračku pro ratolest.

DSC_0586DSC_0589

Pokud jsme vás rozmlsaly luxusem předchozích prodejen našeho seriálu, možná budete při nákupu maličko v rozpacích. Nebojte se však do nákupu ponořit naplno. Genesis je sice svým způsobem trošku hrabárna a věci někdy nevypadají úplně nově, ale tomu odpovídá i cena. Za jeden kus zde zaplatíte 49 korun, v sesterské prodejně o ulici dál dokonce 29 korun, což je opravdu nákup za hubičku. A jako v každém sekáči i tady záleží trochu na štěstí co se vám podaří ulovit. Zvučná jména proslulých módních domů tady však nenajdete, většina oblečení má nálepku „no brand“ neznámých výrobců. Při troše štěstí však narazíte i na Nike, Adidas, C&A či H&M. Pokud máte čas a trpělivost procházet jednotlivé regály, můžete opravdu narazit na krásné zachovalé zboží, které vám za zlomek své pořizovací ceny ještě výborně poslouží. Celkově prodejnu pro svou cenovou dostupnost a pestrost sortimentu hodnotím sedmi hvězdičkami.

DSC_0600