Vyhledávání

Tour de sekáč: Luxus na dosah ruky – to je stylová Skříň

Každá dívka či žena jistě alespoň jednou zatoužila sáhnout si na pozlátko skutečné módní ikony. Značky světových módních domů, jako jsou například Prada, Gucci či Louis Vuitton, jsou však pro mnohé módní maniačky stále nedostupným luxusem. Ruku na srdce, hodně žen, které módu skutečně milují, si bohužel za život někdy ani na vysněnou kabelku nesáhnou, natož aby s ní doladily svůj outfit. Jeden olomoucký obchod však dává milovnicím módy naději, že i s průměrným platem si můžete dovolit vypadat jako celebrita ze stránek Vogue a na vysněnou kabelku nemusíte šetřit půlku života. Dámy (a i pánové, je-li libo), vítejte ve Skříni.

DSC_0492

Poprvé jsem se ve Skříni ocitla, když jsem se jako prvačka přestěhovala do Olomouce. Na tradiční trase sedmičky z Neředína jsme pravidelně zastavovali i na Náměstí Hrdinů, kde můj pohled již od první jízdy upoutal obchod s barevnou výlohou a poutavým sloganem „I sekáč může mít styl!“. Jakmile skončila výuka, šla jsem se tedy do onoho sekáče podívat. A objevila jsem doslova ráj.

DSC_0497DSC_0499

Pokud hledáte sekáč stejný jako všechny ostatní, kde se musíte prohrabat několika desítkami kousků, než se vám poštěstí najít něco podle vašeho gusta, vyvedu vás z omylu. Skříň totiž budete chtít vykoupit. Celou. Opravdu nedoporučuji zde zavítat zrovna ve chvíli, kdy vám na účtu čerstvě přistane stipendium. Stačí totiž jedno dvě „Jéé!“ a jeho velká část, ne-li celé, je pryč.

DSC_0503DSC_0506

Ze svého sortimentu může Skříň nabídnout kousky z klasické konfekce, od kalhot a sukní, přes halenky, kabáty, až po plesové šaty a to všechno za velmi příznivé ceny. V nabídce také najdete pestrou škálu obuvi, doplňků, šperků či kvalitní kosmetiky. Ačkoliv se ceny někomu mohou zdát vyšší, mějte na paměti, že kupujete často ojedinělý kousek, který nepotkáte druhý den v tramvaji na dalších deseti Boženách a Mařenách. Za benefit kvality a originality se holt připlácí (ale ne nijak horentně).

DSC_0507

Všechny oděvy jsou k prodeji v bezvadném stavu, při troše štěstí také můžete narazit na úplně nový oděv i s visačkou za zlomek jeho původní ceny. Co se týče luxusnějších kousků jako například kabelky od Vuittona, které jsou pravidelně součástí prodeje, sice si sáhnete hlouběji do kapsy, ale vysněná kabelka v perfektním stavu může být vaše už za pár tisícovek.

DSC_0502

V současné době Skříň však na Náměstí Hrdinů nenajdete. Před nedávnem se tato Mekka olomouckých módních maniaček přesunula do ulice 28. října, naproti Galerie Moritz. Nové místo však Skříni samotné velmi prospělo. Obchod je nyní vzdušnější, světlejší, prostory větší a mnohem útulnější. A protože jako v obyčejné skříni je třeba občas uklidit, pořádá Skříň pravidelně i výprodeje, kdy si můžete zboží odnést opravdu za hubičku. O nových kouscích se můžete dozvědět i na Facebooku, kde se pravidelně objevují žhavé novinky, než si je uloví některá ze shopaholiček. Pokud bych měla hodnotit celkový sortiment, dostupnost zboží i obsluhu prodejny, dávám 9 hvězdiček – totiž to jediné, co mě mrzí, je, že se stále trošku zapomíná na baculatější holky. Na druhou stranu zase chápu, že nakupovat v sekáči je i o štěstí a že stejné tričko zde nenajdete třeba ve čtyřech velikostech. Vždy jsem se však dočkala opravdu milé a usměvavé obsluhy, která dokázala i dobře poradit.

DSC_0510

Milujete-li módu a styl, rozhodně nesmíte Skříň minout. Každý všední den otevírá své dveře od 9 do 19 hodin, v sobotu poté do 14 hodin. Mimochodem, Skříň aktuálně shání posilu do svého týmu, takže pokud vás baví oblečení a styl, nebojte se ozvat.