Vyhledávání

Tour de sekáč: Kousek Anglie najdete i u nás v Olomouci

Možná se zde najde víc podobných slečen, žen či mužů, kteří jsou vůči second handům skeptičtí. Bojíte se, že na oblečení půjde vidět, že už má za sebou nejlepší léta a je tzv. z druhé ruky, tedy po někom. Nenechte se však mást. V případě naší druhé zastávky se opět nejedná o klasický „sekáč“, většina zboží zde ještě nikdy neměla svého majitele a ještě s visačkou čeká na stojanu zbrusu nová možná právě na vás. A kde že jsme to byly tentokrát? V second hand outletu Charley.

DSCN1035

Musím se přiznat, že v tomto obchodě jsem za celé dva roky, co studuji v Olomouci, byla pouze dvakrát. Sama se však nyní podivuji, jak jsem to mohla vydržet. Hned při vstupu na mě dýchla atmosféra Anglie, kterou příznačně dokreslily převlékací kabinky, vypadající jako známé červené telefonní budky, a tapety s potiskem Big Benu, Londýnského oka nebo anglické vlajky. Měla jsem pocit, že jsem se ocitla v lepším butiku, a ne v obchodě nesoucím název „second hand“.

DSCN1036

I přesto, že zvučná jména známých módních domů tady, podobně jako tomu bylo ve Skříni, nenajdete. Jsou zde značky, které určitě považuji za dražší a „luxusnější“ a za normálních podmínek si je v kamenném obchodě nekoupím, protože jsem ještě stále zaškatulkovaná v kategorii „chudý student“. Charley mě však mile překvapil a viděla jsem zde značky jako Diesel, Tom Taylor nebo Guess za velmi slušné ceny. A to není vše. V nabídce mají také oblečení od Tally Weijl, Adidas, Nike, Pepe Jeans nebo Bershky. Většina zboží je zde přivážena právě z Anglie.

DSCN1062

Na své si přijdou i milovnice velmi barevných a originálních kousků. V obchodě mají vyhrazený celý stojan pro oblečení Desigual. Tato španělská značka je v Evropě velmi oblíbená a má snoubit luxus a zábavu. Já sama příznivcem tohoto druhu oblékání nejsem, a proto jsem stojanu nevěnovala příliš velkou pozornost. Zájem ostatních žen mě však překvapil.

DSCN1029

Co však mou pozornost upoutalo, byla vitrína plná péče o vlasy značky John Frieda. V nabídce jsou nejen šampóny a kondicionéry pro různé typy vlasů, ale také péče v podobě oleje či séra na zvětšení objemu. Myslím, že jako milovník kosmetiky všeho druhu sem v blízké době zase zavítám a minimálně šampon s kondicionérem vyzkouším.

DSCN1041

I jako bezdětná studentka oceňuji, že celá jedna místnost byla vyhrazena oděvům pro ty nejmenší. Při mé návštěvě několik maminek dělalo radost svým pobíhajícím a pokřikujícím ratolestem v podobě nového outfitu za pár korun. Stejně tak se zde oblečou i pánové. Ti zde mají vyhrazenou část s několika stojany.

DSCN1045

Na závěr musím říci, že Charley hodnotím velmi kladně. Celková atmosféra obchodu se mi líbí, oblečení je úhledně pověšeno na stojanech, a člověk tedy stejně jako ve Skříni nemusí trávit hodiny tím, než najde něco opravdu pěkného. A kde tento stylový outlet najdete? Na ulici Legionářská, poblíž tramvajové zastávky Náměstí Hrdinů. Momentálně je zde v prodeji nová jarní a letní kolekce. Obchod je také aktivní i na svém Facebooku, kde dokonce můžete vidět i nafocené zboží, které je právě v prodeji. Pokud jste milovníky značkové módy za pár korun, nebojte se, navštivte second hand a outlet Charley, a věřím, že stejně jako já nebudete zklamaní a možná se váš šatník rozroste o pár zajímavých kousků.

DSCN1069

Petra Hanusová

Mám ráda dobré knížky a k tomu ještě lepší víno. A sem tam i něco zajímavého napíšu, třeba o módě nebo kultuře, protože to mě baví!