Vyhledávání

Tour de sekáč: Atmosféra luxusního butiku? V second handu ve Ztracené!

Pravidelné návštěvy olomouckých second handů se pro mě stávají s blížícím se zkouškovým a přibývajícími povinnostmi stále příjemnější. Nakupování nových kousků za pár kaček na mě totiž vlastně působí antistresově, a dokonce ani moje peněženka tolik netrpí. Minulý týden jsme na pravidelnou obchůzku vyrazily společně s parťákem Katkou z Tour de sekáč a opět jsme byly příjemně překvapené. Naše zastávka byla v Anglickém second handu a outletu ve Ztracené ulici.

 

Second hand působí už před samotným vstupem velmi útulně. Hned ve výloze si všímáme pěkných kousků, které naši touhu po nakupování ještě umocní. Výloha je pravidelně obměňována, a tak pokud kolem obchodu půjdete během týdne víckrát, můžete natrefit vždy na nové zboží, což já jako nákupuchtivý zákazník oceňuji. V porovnání s ostatními mnou navštívenými obchody se prostorově jedná o ten nejmenší. To však neznamená, že tady není spousta pěkného i opravdu nikdy nenošeného zboží. Opět se mi líbí, že oblečení visí na věšácích a můžu tak snadno a velmi přehledně projít, co se mi líbí nebo ne. Jak už samotný název odpovídá, zboží je dováženo z Anglie. Já narážím často na značku Zara nebo Topshop, ale je jich tu mnohem víc.

second hand ve Ztracené 3

Tento obchůdek odlišuje od jiných to, že ač vše visí pěkně urovnáno na věšácích, tak už zde nenajdete stojany sladěné podle barev. Hýří to tu dohromady všemi barvami. A tak možná trvá o něco déle, než vše projdete, ale určitě bych to za chybu nepovažovala. Líbí se mi celkový koncept a systém prodejny, je zde jen oblečení pro ženy, a tak, stejně jak tomu bylo v ostatních, zde nenajdete nic ani pro ty nejmenší a ani pro muže. Na jedné straně prodejny jsou trika, halenky, sukně i sportovní oblečení, na druhé potom nepřeberné množství šatů od těch na běžné nošení po ty na plesy. Uprostřed najdete saka, bundy, ale také sukně. Kdyby nad prodejnou nevisela cedule s nápisem second hand, byla bych si jistá, že se jedná o dámský butik.

second hand ve Ztracené

Prodejna má i své stránky na Facebooku, kde sama majitelka fotí nové zboží a výlohu. Pokud vás tedy zajímá aktuální nabídka a chcete být vždy v obraze, doporučuji stránky navštívit. A jaké je moje výsledné hodnocení? Přemýšlím, jestli vůbec někdy v Olomouci natrefím na prodejnu second handu, ze které budu nějakým způsobem zklamaná. Protože ani tady, ač pečlivě přemítám, nenalézám nic negativního. Spíše naopak, paní majitelka a prodávající zároveň byla velmi milá, a slečně, která při naší návštěvě právě zkoušela šaty, vždy objektivně radila, co jí sluší a co ne. Takže za svůj přehled ve světě módy má u mě další velké plus. Sama Katka si zde koupila krásný peplum top za necelou stovku. Já jsem narazila jen na jeden problém. A to ten, že krásné švestkové šaty ze Zary ideální na léto nebyly v mé velikosti. Ale to mi nebrání dát opět hrdě krásných deset hvězdiček z desíti.

second hand ve Ztracené 2
Petra Hanusová

Mám ráda dobré knížky a k tomu ještě lepší víno. A sem tam i něco zajímavého napíšu, třeba o módě nebo kultuře, protože to mě baví!