Vyhledávání

Spolubydlící: Blondýna na bytě

Každý, kdo někdy s někým sdílel byt nebo pokoj, mi asi dá za pravdu v tom, že všichni spolubydlící jsou tak trochu blázni. I když se zpočátku jeví jako naprosto normální lidé, čas ukáže vše. Ke stejnému názoru jsem dospěla i já. Má spolubydlící je totiž stvoření z jiného světa, ze světa plného třpytek, cukrové vaty a Lany Del Rey. Nepřeháním, myslím to vážně.

Bydlím se svou kamarádkou Květou v bytě u Horního náměstí.  Známe se už ze střední školy, kde mě v momentě infikovala šíleně chytlavou písničkou „Pink fluffy unicorns dancing on rainbows“. Myslím, že tento hudební vkus docela dobře vypovídá o její povaze. Její milá naivita a důvěřivost je pro mě, naprostého realistu, absolutně nepochopitelná. Podobně je na tom její přístup k ironii, která jí vůbec nic neříká. To je trošku problém, protože já jsem lehce sarkastická prakticky pořád – v našem bytě to snad ani jinak nejde. Nemám žádné předsudky vůči blondýnkám, ale přísahala bych, že právě Květa byla předlohou pro všechny povedené i nepovedené vtipy a historky odkazující právě k plavovlasým slečnám.

Má taky jednu vlastnost, která z ní dělá neocenitelnou spolubydlící, ale příšernou kamarádku. Nevím, jak se jí to daří, ale věčně se míjíme. Když už ji teda náhodou potkám (což je asi stejně pravděpodobné, jako že RegioJet nebude mít zpoždění), sedí na svém osobním přepychovém kousku nebe, který nazývá postelí. Na uších má nasazená sladce růžová sluchátka a sleduje nějaký smysluplný a inteligentní pořad zabývající se nekonečnou komplikovaností vztahů hollywoodské mládeže. Pokud její mysl nezaměstnávají seriály, většinou tráví čas s jídlem. I přes svou muší váhu dokáže spořádat neuvěřitelné množství čehokoli, hlavně když je to dostatečně přeslazené.

Přes celou svou „blonďatost“, nebo možná právě díky ní, působí moje spolubydlící na ostatní jako magnet. Každý má potřebu okamžitě se s tímto usmívajícím se mírně chaotickým cvokem skamarádit.  Výjimky neexistují, dokonce i já jsem podlehla. Tak tedy vesele existujeme, občas se snažíme studovat a hlavně prostě jednoduše „spolubydlíme“.

 

Fotografie: www.vogue.it