Vyhledávání

Pozvánka: Sýkora završí ve Zbrojnici detektivní podzim

Knihovna Univerzity Palackého v Olomouci přichystala pro své návštěvníky před vypuknutím zkouškového období několik akcí s detektivní tématikou. Po detektivní vědomostní soutěži a čtenářském večeru věnovaném krimi literatuře je to beseda se spisovatelem Michalem Sýkorou. Ta proběhne ve středu 30. listopadu.

Spisovatel a zároveň pedagog na Katedře filmových, divadelních a mediálních studií na Univerzitě Palackého Michal Sýkora se detektivkám věnuje i z pozice akademika. Do obecného povědomí se ale dostal hlavně svými detektivními romány s kriminalistkou Marií Výrovou a jejím vyšetřovacím týmem. Knihy Případ pro exorcistu (2012), Modré stíny (2013) a Ještě není konec (2016) existují i v seriálovém zpracování pro Českou televizi, na kterém se podílel také režisér Jan Hřebejk.

Sýkora se sice inspiruje u tradice britské detektivní literatury, děj svých knih ale zasazuje do ulic a budov Olomouce. Beseda s ním proběhne v časopisecké studovně ve Zbrojnici ve středu 30. listopadu od 18:00. Organizátoři upozorňují na omezený počet míst, v případě zájmu je tedy nutné zarezervovat se dopředu přes email. Akce je zdarma.

michal-sykora

Petr Šrajer

Student muzikologie a žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Fanatický posluchač české a slovenské alternativní hudby, amerického Motownu, německého industrialu a Erika Satieho. Jo a taky ex-šéfredaktor Heleny v krabici.