Vyhledávání

POZVÁNKA: Hoď šiškou a vyhraj putovní pohár

Šestý ročník soubojů ve společenských hrách pod hlavičkou Maendelea je tady. Přijďte se pobavit a zasoutěžit si v netradičním šestiboji. Akce se uskuteční v úterý 21. listopadu v prostorách Moravské vysoké školy Olomouc.

Začátek je naplánován na pátou hodinu odpoledne, kdy začnou přednášky. Soutěžící se mohou registrovat od čtvrt na osm a startovné je padesát korun na osobu. Jde o společenskou akci, kam může přijít kdokoliv. Podle organizátorů je ale akce mířená převážně na studenty Univerzity Palackého. Soutěžit se bude jako každý rok ve dvojicích. Na závodníky bude čekat pět disciplín – Pexeso, živé Člověče, nezlob se, Město, jméno, zvíře, rostlina, věc, Krmení Šiškožrouta aneb hoď si šiškou, Prší/ferbl a Čára – velké finále. Oproti minulému roku, kdy se házelo složenou papírovou šipkou, letos akci ozvláštní hod šiškou. „Chtěli jsme zařadit něco nového a netradičního, co zaujme lidi,“ řekla jedna z organizátorek akce Adéla Hemelíková. Šiškožrout aneb hoď si šiškou je hra, při které se hází na cíl, ale v poněkud netradiční podobě. Šiškožrout je příšerka vyrobená z kartonu a úkolem soutěžících bude nakrmit Šiškožrouta tím, že mu soutěžící do pusy naházejí co nejvíc šišek.

Organizátoři tento rok změnili jen pár her. „Kvíz a hod vlaštovkou jsme nahradili Šiškožroutem a prším. Letos pořádáme už šestý ročník, takže se snažíme hry trošku inovovat, aby i pravidelní návštěvníci měli možnost hrát nové hry,“ dodala.

Stejně jako minulý rok Maendeleo připravilo doprovodný program. „Před začátkem hlavního programu máme vždy nějakou přednášku nebo workshop. Minulý rok byla přednáška o českých šelmách a dvě dobrovolnice Maendelea vyprávěly o svých cestách po Tanzanii a Zambii,“ prozradila Hemelíková. Letos si soutěžící mohou na workshopu vytvořit vlastního Šiškožrouta a znovu bude přednáška o Tanzanii, tentokrát však bude vyprávět dobrovolnice, která byla v Tanzanii během období dešťů.

Na vítěze čeká putovní pohár. „Ceny ještě kompletujeme, jelikož součástí programu je i tombola. Ale můžu prozradit, že máme k dispozici volné lístky do divadla Tramtarie nebo do Premiere Cinemas, poukázky na Laser Game, vinylové hodiny od LOOP-store, poukázky na squash a trampolíny do klubu Koruna, nakladatelství Lingea nám darovalo cestovatelské průvodce a slovníky,“ prozradila Hemelíková.

Spolek Maendeleo je organizace, kterou v roce 2011 založili převážně studenti a absolventi Mezinárodních rozvojových studií na Univerzitě Palackého v Olomouci. Pomáhají v Tanzanii, v pěti vesnicích v oblasti Utengule/Usangu. V tomto regionu realizují čtyři projekty, přičemž největší z nich se jmenuje Podpora farmaření a kombinuje vzdělávání se zemědělskými mikropůjčkami. Spolek je financován ze soukromých darů a z fundraisingových akcí.

Lucie Ješátková

Nesmírně zmatená žena bloudící Olomoucí. S lehkou formou maniodepresivní psychózy a neutuchající touhou po vínu.