Vyhledávání

POZVÁNKA: Česká města přivítají staronovou Radůzu

Hlas Radůzy je nezaměnitelný – hřmot, ale i poetická jemnost. Zpěvačka a hudební skladatelka Radka Vranková je opět na koncertní šňůře. Představí nejen svou novou desku, ale také písně ze svých začátků. Zavítá téměř do každého koutu republiky a vyrazí i na Slovensko.

Téměř po roce mají fanoušci opět možnost zavítat na koncert Radůzy. Její vystoupení nejblíž Olomouce proběhne v Hlubočkách dne 14. listopadu od půl osmé. Ti, kteří dorazí, se můžou zaposlouchat do písní z alba Muž s bílým psem, které vzniklo v roce 2018, ale na programu budou i písně z počátku Radůziny kariéry.

Multiinstrumentalistka, dříve šansoniérka, nyní také trampská zpěvačka, skladatelka vážné hudby či písní pro děti. To vše bychom mohli na Radůze vyzdvihnout. Do povědomí posluchačů se dostala díky Zuzaně Navarové, která jí pomohla v cestě na českou hudební scénu. „Říkala, že neumím napsat text, neumím napsat melodii, neumím to zharmonizovat, nemám rytmické cítění a zpívám falešně, Zuzana byla můj výtah,“ uvedla zpěvačka pro Aktuálně.cz.

V posledních letech vydávala alba téměř pravidelně. Na tento rok si Radůza připravila pro své fanoušky spíše nižší věkové kategorie CD s názvem Uhlíř, princ a drak. Zároveň vyšly dvě vinylové desky, které obsahují celkem 29 skladeb. Radůza na nich svému publiku přináší záznam dvou koncertů, které proběhly v pražském Divadle Archa v roce 2007.

 

Více infromací naleznete na oficiálních stránkách Radůzy.

Zdroj fotografie: oficiální tisková zpráva 

Kateřina Thomke

Výplňový text, než si autor doplní info.