Vyhledávání

POZVÁNKA: Pauline Curnier Jardin předvede neotřelou show v Galerii U Mloka

Na výstavu nazvanou Grotta Profunda se můžete zajít podívat do Galerie U Mloka od čtvrtka 7. prosince do 21. prosince. Jedná se o unikátní filmovou projekci francouzské umělkyně Pauline Curnier Jardin. Vernisáž k výstavě proběhne ve čtvrtek 7. prosince v 16:00, kurátorkou celé akce je Marie Meixnerová. Projekce se pořádá v rámci 16. ročníku Přehlídky filmové animace a současného umění (PAF).Otevírací doba v galerii během PAFu bude od pátku do soboty od 13:00 do 19:00, v neděli pak od 13:00 do 16:00. Vstupné je dobrovolné, takže nepropásněte jedinečnou příležitost.

Grotta Profunda je vizuální podívaná, která vypráví o hluboké jeskyni ve francouzských Pyrenejích. Filmová instalace v Galerii U Mloka je díky podzemnímu prostoru a rudým zdím podobná právě jeskyni, kde se příběh odehrává. Celá projekce je založena na příběhu mladé jeptišky Bernadette, která je po vidině neposkvrněného početí Panny Marie uvržena do lůna jeskyně. V jeskyni je svědkem pasoliniovských kosmogonických výjevů, které odhalují taje a podstatu lidství. Celý děj je inspirovaný příběhem Bernadette Soubirous, která je známá právě díky zjevení Panny Marie a kterou následně v roce 1993 prohlásil Pius IX. za svatou.

Pro autorku je klíčovým momentem liturgická postava ženy, její sociální status a pozemský rozměr. Práce umělkyně má charakter nejen filmového díla, ale prezentací ožívá její dílo jako dioráma, k vidění bude přehlídka surreálných kostýmů a série akvarelů. Tak neváhejte, zastavte se v Galerii U Mloka a prožijte nezapomenutelnou podívanou.

Fotografie: galerieumloka.p-centrum.cz

Nikola Orlitová

Nikola Orlitová