Vyhledávání

Od Tiziana po Warhola láká návštěvníky do Muzea umění

Muzeum umění Olomouc bylo založeno již před šedesáti lety. Kurátoři se tedy rozhodli oslavit kulatiny. A jak jinak, než výstavou. Rozsáhlá expozice s názvem Od Tiziana po Warhola a podtitulem Muzeum umění Olomouc 1951 – 2011 zabírá výstavní sály jak Muzea umění, tak Arcidiecézního muzea. Návštěvníci mohou zhlédnout vystavované exponáty do jednatřicátého března příštího roku.

Přípravy pracovníkům trvaly zhruba půldruhého roku a jejich práce je vidět. Návštěvníkům nabídnou zhruba pět set exponátů, které je provedou dějinami výtvarného umění. „Výstava je rozdělena na pět relativně samostatných výstav. Zahrnuje staré umění, výtvarné umění 19. století, umění první a druhé poloviny 20. století a prezentaci historie nejen muzea, ale sbírání a vystavování výtvarného umění na Olomoucku od konce středověku prostřednictvím fotodokumentace, publikací a katalogů,“ přiblížil ředitel muzea Pavel Zatloukal.

Poklady ze sbírek umění 19. a 20. století a současné výtvarné kultury mohou vidět návštěvníci v Muzeu umění. Do Arcidiecézního muzea si pak můžou zajít na tvorbu starší, reprezentovanou například Tizianem, van Dyckem či Brueghelem.

[flagallery gid=38 name="Gallery"]

Foto: Bronislava Kožďálová