Vyhledávání

Není pískoviště jako pískoviště

Sandboxové hry se v poslední době těší velké popularitě. Mezi ty nejzajímavější patří Minecraft a Terraria. Obě hry se od těch ostatních odlišují již na první pohled a to jednoduchou grafikou, která velmi připomíná staré hry. Naopak se tyto hry chlubí dokonalou hratelností a nápadem, který vás dokáže zabavit na několik týdnů. Obě hry vypadají na první pohled skoro totožně. První podhled však klame: Minecraft je spíše simulátor stavitele, zatím co Terrarie je akční RPG.

minecraft-terraria (1)

 

 

Zdání někdy klame

Hry mají stejný základ, a to přežít noci, kdy se objevují různá monstra, která se vás snaží zabít. Abyste přežili, budete si muset postavit úkryt a vydat se do hlubin podzemí, kde se nacházejí poklady, které vám hodně pomůžou. To je asi tak vše co mají hry společné. V Minecraftu budete těžit, abyste postavili co nejlepší a nejhonosnější sídlo a mohli se předhánět s ostatními hráči. V Terrarii bude také těžit, ale jen abyste si vyrobili co nejlepší brnění a zbraně, které pak využijete při zabíjení herních bossů.

Ve skupině je síla

I když vás singleplayer zabaví na dlouhé hodiny, i ten po čase přestane bavit. A to je přesně ta pravá chvíle vrhnout se na multiplayer. Pro obě hry se dají najít stovky serverů, kde se dá užít zábavy na několik dnů ne-li měsíců. V Minecraftu si například hráči navzájem dobíjejí území nebo společně staví divy světa. V Terrarii zase porážejí ty nejtěžší bosse a prozkoumávají celý svět. Multiplayer je asi nejvíce zábavná, ale i nejvíce náročná část obou her.

Jedno nebo druhé

U obou her si každý najde to své. Pokud vás více baví si stavět, těžit nebo demolovat, je pro vás Minecraft lepší volbou. Jestli raději prozkoumáváte okolí a bojujete a stavění berete jako příjemné zpestření, bude pro vás Terrarie to pravé. A pokud chce od každého trochu, není nic lepšího, než si pořídit hry obě.