Vyhledávání

Módní podzim: Pusťte vítr do skříně

Léto je nenávratně pryč a vy si možná začínáte zoufat, co si do stále stupňujícího se podzimu obléknete. Letních šatů, topů, kraťasů, sukní a květovaných košil jste si přes léto nakoupili spousty a co teď s nimi?

Potřebujete kabáty, saka, dlouhé kalhoty a svetry, ale zrovna teď se začátkem semestru na ně nemáte potřebné finance. Navíc zimní oblečení je dražší než letní. Helena pro vás má několik tipů, jak se ze šlamastyky dostat ven. V Olomouci totiž tento týden můžete zajít hned na tři akce, kde svůj šatník okamžitě proměníte a nemusíte za to zaplatit téměř nebo vůbec nic.

304326-102758-14

První z akcí pořádá v úterý 13. října Kino Hoblina. Jmenuje se Vyměň ohoz a znamená to, že od 17 do 20 hodin sem můžete zanést své vynošené oblečení a vyměnit ho za nějakou novinku. Vstup je zdarma pro všechny měniče i měničky, ale vzhledem k tomu, že Hoblina je hospoda s celoročním provozem, můžete si své módní hýření zpestřit nějakým dobrým mokem. Více o Kině Hoblina a akcích jím pořádaných se dozvíte v dalším tištěném čísle Heleny, které vyjde 19. října.

Velmi podobná akce Podzimní vítr ve skříni následuje o den později od 13 hodin v Galerii U Mloka. Ta už má s podobnými sešlostmi četné zkušenosti, naposled se „vítr ve skříni“ pořádal v rámci festivalu Jeden svět. Funguje to stejně jako Vyměň ohoz. Donesete nepotřebné oblečení a odnesete si kousky, o kterých si myslíte, že je využijete. Oblečení, jež U Mloka zbyde, bude věnováno SOS Olomouc.

037bb

Na poslední akci, kde můžete získat nové úlovky do šatníku, si už pár drobných budete muset vzít, ale vzhledem k tomu, že se jedná o bleší trh, celý majlant vás to stát nebude. Řeč je o skoro tradičním Vintage Marketu. Proběhne 17. října na Wurmově 7 a nepůjde pouze o oblečení. Kromě něj zde totiž můžete nakoupit i prodat knihy, časopisy, vinyly, cédéčka, bytové doplňky, nádobí a mnoho dalšího.

Pokud budete chtít prodávat, je nutné se zaregistrovat na webových stránkách a zaplatit poplatek 200 korun při prodeji vintage zboží a 300 při prodeji nového. Pokud zaplatíte dopředu převodem, bude vás to stát o 50 korun méně. Vintage Market startuje v 10 dopoledne.

Yoyogi-Flea-Market-009

Pokud jste za celé léto nevytřídili skříň, teď je k tomu ta pravá příležitost! Za týden touhle dobou můžete mít úplně jiný šatník. Tak se toho nebojte a na jedné ze zmíněných akcí se určitě zastavte.

Zdroj fotografií: oldspitalfieldsmarket.com, eventfinda.com.au, westeleven.files.wordpress.com, tokyofashion.com