Vyhledávání

KAVÁRNY: Na Ostružnické není o kavárny nouze

O kavárně Café La Fée jste už nejspíš slyšeli a naše redaktorka Beáta jí věnovala minulý semestr jeden ze svých článků. Kromě téhle, v Olomouci dosti profláknuté, kavárny se ale na Ostružnické ulici nachází ještě Henri Café. A právě tam jsme se v úterý vydaly i my.

Malá kavárna, jež se nachází na Ostružnické ulici, vás nejspíš přiláká svým útulným interiérem. Teplé barvy a vcelku klidné prostředí přiláká nejednoho knihomola, který rád tráví chvilky nejen s knihou, ale také se šálkem dobré kávy. Navíc Henri Café se pyšní vlastní pražírnou, kterou najdete v olomoucké čtvrti Holice.

S láskou vybíranou a praženou kávu můžete ochutnat v podobě espressa (klasické, macchiato, luongo či doppio), v nabídce je však také cappuccino (i ve variantě s příchutí) či latté (rovněž i varianty s příchutí). A pokud si chcete své latté opravdu vychutnat, doporučuji si objednat XXL verzi, která v poměru k ceně stojí opravdu za to. Samozřejmě nechybí ani káva s alkoholem, jako jsou dobře známý „alžír“ či „irsko“.

Henri Café mají otevřeno od pondělí do soboty vždy od 7:30 do 18:00 (v sobotu od 8:30 do 13:30), můžete si sem tedy zajít i na snídani. Vybírat většinou můžete ze tří druhů snídaně, při čemž každá má v ceně i kávu (espresso/cappuccino) a mošt. Za ochutnání určitě stojí i domácí štrůdly a jiné dezerty.

Zajímá-li vás, kolik za kávu v kavárně dáte, nejspíš vás potěším. Kavárna je totiž jako stvořená pro peněženky studentů. Za espresso dáte například 25 korun a za již zmiňované XXL latté 40–45 korun. Snídaně se pohybují od 40 do 60 korun. A to se vyplatí!

Spěcháte-li do školy nebo do práce, můžete si z kavárny odnést i svůj nápoj s sebou. Bez problému vám jej připraví do vámi přineseného kelímku, popřípadě si u nich můžete za 130 korun bambusový kelímek zakoupit. Pokud se rozhodnete strávit v kavárně nějakou tu chvíli a zapomněli jste si doma něco na čtení, k dispozici vám jsou vybrané tituly denního tisku.

FOTO: Nikola Sedmáková, Petra Janků

Nikola Sedmáková

Studuji českou filologii se zaměřením na editorství. V Heleně působím od roku 2017 jako editorka a příležitostná redaktorka nebo korektorka tisku. Najdete mě také jako editorku na Dobrých zprávách. Jsem vášnivá knihomolka, kávičkářka a (k nelibosti druhých) grammar nazi.