Vyhledávání

KAVÁRNY: Na kávu a crêpes do Café M

O tuhle kavárnu jste nejspíš někdy při toulkách olomouckými uličkami zavadili. Café M najdete na Kateřinské ulici v blízkosti Dolního náměstí a 4. března letošního roku zažila kavárna znovuotevření. Na zákazníky proto čeká nejen obměněný personál čišící energií, ale také vylepšená nabídka nejen kávy.

Kaváren v historickém centru Olomouce není nikdy dost, a proto se dnes Helena opět vydala na pátrací misi. Dnešním úlovkem je na první pohled nenápadná kavárna nesoucí název Café M. Najdete ji v Kateřinské ulici, na půli cesty mezi Galerií Šantovka a Dolním náměstím – ideální místo na odpočinek po nákupech.

Nabídka kávy je skutečně rozmanitá – od klasiky (espresso, cappuccino, latté) přes různé druhy ledové kávy až po kávu s alkoholem. Navíc si každé cappuccino či latté můžete ozvláštnit některou z nabízených příchutí.

Abychom ale nezůstali jen u kávy, kavárna se pyšní také širokou nabídkou crêpes (francouzské palačinky). Nabízí sladké i slané varianty. Pokud zrovna dvakrát neholdujete palačinkám, zajisté vás potěší výběr z polévek, salátů či toustů. Kromě toho můžete do Café M zavítat také na snídani, která se podává vždy od 8 do 11 hodin, a vybírat můžete ze šesti možností, slaných i sladkých.

V nabídce mě velice zaujalo cosi s názvem kafe TRDLO: velké cappuccino se skořicovou krustou. A jelikož mám skořici velmi ráda, volba byla jasná. Bylo to něco jiného, a kdybych se při prvním loku nezadusila skořicí, vychutnala bych si svou kávu mnohem víc. Na prázdný žaludek jsem zvolila crêpes s nutellou, které byly opravdu výborné. Za celou „snídani“ jsem zaplatila 130 korun, což mi přijde jako poměrně přijatelná cena.

Tak neváhejte a tuhle kavárnu navštivte! Čeká tam na vás spousta dobrot, příjemné a útulné prostředí a usměvavá obsluha. Nemáte-li čas jen tak vysedávat, můžete si kávu objednat i s sebou.

 

FOTO: Nikola Sedmáková

Nikola Sedmáková

Studuji českou filologii se zaměřením na editorství. V Heleně působím od roku 2017 jako editorka a příležitostná redaktorka nebo korektorka tisku. Najdete mě také jako editorku na Dobrých zprávách. Jsem vášnivá knihomolka, kávičkářka a (k nelibosti druhých) grammar nazi.