Vyhledávání

Hokejové šílenství ve východních Čechách

Pro olomoucké studenty jsou každoroční příležitostí přijít podpořit svůj tým v téměř libovolné sportovní disciplíně akademické hry. Podobnou, avšak zcela novou, šanci teď dostanou studenti z východních Čech. Ve středu osmého října se totiž v pardubické ČEZ aréně uskuteční historicky první univerzitní derby mezi Univerzitou Pardubice a Univerzitou Hradec Králové.

Utkání začne v 18 hodin a celé je pod záštitou slavného českého brankáře Dominika Haška. Co se týče výběru hokejového patrona utkání, nebyl náhodný. Jméno Dominika Haška se totiž váže hned k oběma městům – Dominik pochází z Pardubic a současně studoval na tehdejší Pedagogické fakultě v Hradci Králové. 

www.upce.cz

Zdroj: www.upce.cz

Ať už zápas dopadne jakkoliv, jedno je jisté – po něm přichází nabídka rychlého usmíření. Nebyli by to totiž studenti, aby si po jistě skvěle prožitém sportovním večeru nechali ujít celou noc! Prakticky ihned po zápase, od devíti hodin večer začíná afterparty v pardubickém kongresovém centru AFI Palace Pardubice. Tam vystoupí interpreti jako Voxel, Rybičky 48, Smola a hrušky, Dukla vozovna nebo Sabrage. Vstupné na celý večer je dvě stě korun. Na samotný zápas stojí lístek sto korun a pro studenty z obou soupeřících univerzit platí po předložení studentské průkazky zvýhodněné ceny: sedmdesát korun na zápas a sto padesát korun na celý večer. Více informací pak naleznete na stránkách www.derbyuniverzit.cz.

Dominik Hašek

Dominik Hašek. Zdroj : www.derbyuniverzit.cz

Není to ale jediné univerzitní derby v Česku. V březnu proběhla obdobná akce v Ostravě – tady mezi sebou soupeřily týmy Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské. Cílem bylo stejně jako u středečního utkání především povzbudit sportovního ducha studentů obou univerzit. Pozadu se zápasením na ledové ploše nemůže zůstat ani Brno nebo Praha. V Brně se bude letos v říjnu pořádat už šestý ročník Hokejového souboje univerzit. V Kajot aréně proti sobě nastoupí týmy Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického už dvacátého prvního října. O devět dní později, třicátého října, vypukne rivalita na ledě v pražské Tipsport aréně. Ve čtvrtém ročníku Hokejové bitvy se spolu o vítězství poperou čtyři největší pražské univerzity – České vysoké učení technické, Univerzita Karlova, Vysoká škola ekonomická a Česká zemědělská univerzita.

MUNI

Brněnská Masarykova Univerzita. Zdroj: www.online.muni.cz

 

 

A co vy? Také byste uvítali nějaké to moravské univerzitní derby? Kdo by se podle vás měl s naší alma mater měřit?