Vyhledávání

Darujte hračku dětem bez rodičů

Pokud si chcete napravit černé svědomí, zlepšit někomu Vánoce nebo prostě jen udělat dobrý skutek, máme pro vás tip. Český rozhlas a společnost Tango Havlíčkův Brod pořádají letos už 15. ročník celorepublikové sbírky hraček ve prospěch dětí s handicapy s názvem Darujte hračku.

2012-11-21_15-28

Sbírka je určena dětem (a někdy i dospělým) v ústavech sociální péče, dětských domovech a stacionářích. Dárky tedy zamíří k lidem fyzicky, mentálně nebo sociálně postiženým.

Pracovníci Tanga si v září nechali od potenciálně obdarovaných namalovat dva dárky, které by chtěli pod stromečkem najít. Databáze těchto přání funguje na stránkách Českého rozhlasu. Tam si můžete sami vyhledat, jaké dárky si lidé přejí či kolik je jim let a jak jsou znevýhodněni, prohlédnout si můžete i obrázky jejich přání.  Poté, co dárek koupíte, máte několik možností jak ho „odježíškovat“.

1) Osobně ho přinesete v době od 9 do 19 hodin do vestibulu budovy Českého rozhlasu, Římská 13,  Praha 2. Sběrné místo je otevřeno do 15. prosince.

2) Použijete bezplatnou zásilku GLS.  Když si vyberete si přání ke splnění, stačí jen kliknout na ikonku GLS balík a systém už vás navede.

3) Využijete služeb České pošty a zásilky pošlete na adresu Český rozhlas, Vinohradská 12, 120 99, Praha 2.  

Projekt je unikátní díky tomu, že posíláte přesně ty dárky, které děti ocení. "Já jsem si server například projížděla a narazila jsem na malou holčičku, která si přála mluvící kočičku. Hrozně mě to dojalo a určitě jednomu z těch méně šťastných přání splním," sdělila studentka žurnalistiky Kateřina. A co vy? Prohlédnete si databázi?

fotografie: Český rozhlas, Veronika Bízková