Vyhledávání

Chválkovice: Bydlet či nebydlet?

Co? Kde? A proč právě tam? A není to daleko? A jak je to velké? Žije tam někdo? Takové otázky na mě pravidelně padají, když někomu odpovídám, kde to vlastně bydlím. Asi jako každý student, který nepochází z Olomouce, jsem hledala místo, které budu nazývat druhým domovem. Bohudík nebo bohužel, volba padla právě na Chválkovice. Záleží, z jakého úhlu se na to díváte. A jak se mi tam zatím bydlí?

Abych byla upřímná, ze začátku jsem litovala, že jsem nešla bydlet někam blíž. Přece jenom každodenní dojíždění byla úplná novinka, na kterou jsem nebyla zvyklá a myslela jsem si, že to nebude nic pro mě. Kolej se nachází 15 minut od centra města. Není to nejdál, ale dostat se tam večer po nějaké té welcome party není raz dva jako například do areálu Envelopa. Aby to ale nevypadalo, že to byla má největší chyba, což rozhodně není, přesuňme se dále.

Cesta na zastávku mi zabere přibližně 4 minuty a jízda výtahem asi tak minutu. Kolej má 5 pater a kde jinde, jako milovník výšek, jsem si mohla vybrat pokoj, než na úplném vrchu. Od začátku jsem věděla, s kým budu pokoj sdílet, a obě jsme preferovaly vlastní sociální zařízení. Buňka se dále rozděluje na dva pokoje, které jsou dvoulůžkové a třílůžkové. K mému štěstí, pokoj vybírala právě spolubydlící a dalo by se říct, že nemohla vybrat lépe. Po otevření dveří nás čekalo překvapení v podobě celkem prostorného balkonu. Kolej nepatří mezi ty žádané, protože je to přece daleko, tudíž třílůžkový pokoj obýváme pouze dvě. Ne, že bychom si stěžovaly, možná právě díky tomu nábytek není poničený a pod stoly se nenachází chuťovky ve formě starých přilepených žvýkaček. Vlastně si ani nedokážeme představit, že by tady měl být někdo třetí. Skříně pro tři jsme bohatě obsadily jen my dvě a volná postel slouží jako takové to odkládací křesílko, které má doma asi každý z nás.

20161013_155723

Součástí koleje je televizní místnost, posilovna, kterou bych nezařadila mezi ty nejmodernější, ale na druhou stranu má vše, co ke cvičení potřebuji, a také studovny, které ale nebudou potřeba hned ze dvou důvodů. Tím prvním je, že obecně je na celé budově klid a studenti se zdržují ve svých pokojích. Divoké party na chodbách nečekejte, takže milovníci nočního života by se tady neradovali. A tím druhým je, že prostě a jednoduše, komu by se chtělo učit v tmavém a studeném suterénu?

Mám pocit, že čím déle tam jsem, tím více se mi tam líbí. Pokud si chci tzv. vyhodit z kopýtka, prostě si zajedu do centra. Na druhou stranu, každý občas ocení svou chvilku pro sebe, nejlépe bez lidí a právě Chválkovice mi tento komfort poskytují.