Vyhledávání

Životní moudro: Hospodu nevybírej podle jména

Další zastávka na naší pivní pouti patří hospodě Los Bastardos poblíž slavných „Patnáctek“. Jak asi nebude těžké uhodnout, tohle zařízení jsem vybrala čistě podle názvu. Los Bastardos. Tak se přece seriózní restauračka jmenovat nebude, je to dostatečně zvláštní a chytlavé. Tam to určitě bude skvělé…

Upřímně tedy musím říct, že jsem od podniku čekala něco víc. Když už si někdo pohrál s originálním názvem, přišlo mi přirozené, že by se celý lokál mohl tak trochu vymykat. Spletla jsem se. S veškerým očekáváním jsem vstupovala do budovy s typickým vstupem a typickým osazenstvem.

Pár studentů mačkajících se na baru, pánové se zamrzlou pubertou střídavě u stolu nebo pořvávající venku. Skupinka docela normálních přátel u piva. A pak my, promrzlí zoufalci sbírající materiál pro Helenu. Prostě zaručená klasika. Žádné podivínské dekorace, vyšinutá obsluha ani alternativní výkvět společnosti.

  los-bastardos  

Výběr piv by se dal popsat jako docela široký, jenže v olomouckém měřítku je to poněkud těžší. Zdejší konkurence je vysoká. Za přijatelnou cenu jsme tedy okoštovali Otakara s tak nějak průměrnou chutí. Prostě dobré pivo, na které rychle zapomenete.

Na naši „gendrově nevyváženou“ skupinku (tři slečny a jeden cvok) se docela rychle začali lepit oni postpubertální pánové. „Slečny, půjdete pak do Patnáctek? Určitě nemáte školu,“ chichotali se. Jejich stoupavá tendence s námi komunikovat byla naprosto ignorována. Kdyby tak věděli, že kamarádku čeká nějaký ten test z anatomie a mě psychicky náročná stylistika, asi by mluvili jinak. Přesto snahu nevzdávali a stále frekventovaněji se snažili dokázat nám, že dospělost je vlastně jen výmysl a oni zvládají být pořád dětmi. I když způsobilými hodně pít.

Po dvou pivech jsme opustili hospodu. Mé dojmy? Nepobavila, nezaujala a nepřekvapila. Třeba má někdo k Los Bastardos hluboké citové pouto, moje srdce ale nezískává a z mé paměti nejspíš zmizí také rychle.

    Fotografie: restu.cz