Vyhledávání

OLOMOUCKÉ KAPELY: Zasněná kytarovka, ze který cítíš příjemnou bolest. To je Krasik

I když to není kapela v tom pravém slova smyslu, pozornost si zaslouží. Krasik je hudební projekt s různými hudebníky. Zahrají vylazenou kytarovku a se songem GoGoGirl vám zpříjemní ráno. Marek Pavliš alias Krasík povyprávěl o svém projektu i o olomoucké hudební náladě. 

Jak byste se jako kapela charakterizovali?

Krasik aktuálně není klasická kapela. Tedy taková, která živě vystupuje a má stálé členy. Je to můj hudební projekt s různými hudebníky. A pokud se ptáš na žánr, pak to asi nejlépe vystihuje škatulka shoegaze. Prostě zasněná kytarovka, ze který cítíš příjemnou bolest. První singl s názvem GoGoGirl jsem vydal v květnu 2017. Je k němu klip z olomouckých ulic, mrknout můžeš tady: https://youtu.be/GFLf_paToOQ. Na konci minulého roku vyšlo v digitální distribuci EP When the Night Turns into Day. Najdeš jej třeba na Spotify či zde https://krasik.bandcamp.com/.

EP When the Night Turns into Day

Je Olomouc vstřícná k novým kapelám? Když vzpomenete na své začátky.

S Krasik jsem v Olmu ještě živě nehrál. Minimálně od roku 2009. Hrával jsem tu s indi-rockovými SKYDIVE a vstřícnost pořadatelů v klubech mi přišla vždycky hodně velká. Bylo to především krásně punkový. SKYDIVE, vole! https://www.youtube.com/watch?v=oPj_pLrjvZU Základ písniček pro Krasik jsem složil právě se syrovými SKYDIVE. Tenkrát úplně nepasovaly do toho, co jsme hráli, ale věděl jsem, že mnohé z těch songů chci rozvinout. Písničky jsme dotvářeli až nyní například s kytaristou Martinem Kudlou, a to během půl roku společného hraní. Martin se jinak dlouhodobě věnuje kapele No Distance Paradise. Byl to supr inspirativní půlrok s opravdu chytrými muzikanty, z nichž mnozí se teď přestěhovali do jiných koutů republiky. Poklidně teď koukám, co dál.

Jaká je podle vás hudební scéna v Olomouci? Co by se mělo změnit?

Myslíte jako diskotéky ve Varně? :-) Ne, vážně – moc jsem nikdy místní scénu nesledoval, nesleduji. Aktuálně se mi líbí Froples a v No Distance Paradise mají dobrého kytaristu. :-)

Co plánujete v budoucnu?

K poslední vydané písničce Eating Disorde, která se dotýká anorexie a bulimie, možná ještě připravím nevšední klip. Měl by smysluplněji upozornit na problematiku těchto onemocnění. Jinak bych chtěl v Olomouci najít někoho šikovného, s kým budu moci hrát déle a vystupovat živě. Živé hraní je síla a energie. Pokud má někdo zájem, ať se nebojí ozvat.

 

Foto: archiv kapely

Lucie Ješátková

Nesmírně zmatená žena bloudící Olomoucí. S lehkou formou maniodepresivní psychózy a neutuchající touhou po vínu.