Vyhledávání

Zaškočte si na čaj do víc než jen Dobré čajovny

Každý někdy před něčím (někým) utíká. Ať už před deštěm, hlukem rozjařeného náměstí, studijními povinnostmi nebo nepořádnými spolubydlícími. Všichni potřebujeme nějakou oázu klidu, kde se v klídku zašijeme a vypneme. A přesně k téhle náladě dokonale sedí Dobrá čajovna na Havelkově ulici poblíž Dolního náměstí.

Když vejdete vstupními dveřmi, vůbec se neostýchejte a rovnou nakráčejte k pultu, kde vám obsluha poradí, kde najdete místo. „Zkuste salónek dole, mělo by tam být volno,“ radí mladí čajmeni. Pokud budete mít štěstí, natrefíte právě na onen prázdný salónek s největším soukromím, hnedka u vstupních dveří. Jinak doporučuji taky pódia v prvním patře. Sedět u stolů se mi do čajovny totiž trochu nehodí.

dobra_cajovna2

Příchod čajmenů vždycky trvá o chvilku déle, ale přece byste v takové pohodové atmosféře nechtěli spěchat. Nabídníček čajů, nápojů a jídel je opravdu pestrý. Pro milovníky sladkého je tady Pouštní duna, pro zamilované párečky Čaj pana K. H. Máchy a pro blázny a sebevrahy jako jsem já pak Echtovní zázvorový čaj. V nabídce jsou klasicky i vodní dýmky nejrůznějších příchutí a tvarů.

dobra_cajovna1

„Co si budete přát?“ ptá se po delším čekání obsluha. Samozřejmostí je i můj stálý doprovod – hladový žaludek, kromě čaje objednávám tedy i místní oblíbenou Pitu king s hermelínem. Po další chvíli čekání přede mnou přistává konvička čaje, jehož pouhá vůně by dokázala vyléčit cokoli. „Tyjo. Ten je… zázvorový,“ neodpustila jsem si bystrý postřeh. Echtovní čaj dostál svému jménu, vzpomínat na něj budu ještě dlouho. Pita king je jídlo jednoduché a rychlé, ale právě arabské koření mu dodává tu výjimečnost. Každopádně vám ale na celý den hladovějící břicho nezaplácá.

Pohodlné posezení, u kterého se můžete na pár hodin zastavit a vypadnout ze světa univerzity, to přesně podnik nabízí. Návštěvu této čajovny tak doporučím všem, kteří mají času habaděj a chtějí si vyprázdnit hlavu. Právě těm lidem, kteří se nervují z delšího čekání a neznámých nápojů, můžu doporučit jedině McDonald´s. Nic jiného mě nenapadá.

  Fotografie: Facebook Dobrá čajovna Olomouc